آبشار هفت چشمه

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

آبشار هفت چشمه

آبشار هفت چشمه؟ شاید چندان اسم آشنایی نباشد، اما بدون شک پس از بازدید از آن در تور لنکاوی خود، بهترین خاطرات خود را از این آبشار خواهید داشت. در ادامه با ما همراه باشید تا اگر قصد خرید تور مالزی را دارید، اطلاعاتی مفید در مورد یکی از برترین دیدنی های لنکاوی داشته باشد.

شاید جزیره ی لنکاوی بواسطه ی سواحل زیبا و منطقه ی آزاد بودنش در میان مسافران تور مالزی شناخته شده باشد، اما این جزیره شهرتش را مدیون جاذبه های طبیعی نیز هست. از دیگر دیدنی های لنکاوی میتوان به سه آبشار جزیره به نام های: آبشار تِمِرون، آبشار دوریان و آبشار تِلا توجاه به معنای آبشار هفت چشمه اشاره کرد.

آبشار هفت چشمه

آبشار هفت چشمه

با ما همراه باشید تا در مورد آبشار هفت چشمه بیشتر بدانیم.

دلیل نامگذاری این آبشار بعنوان آبشار هفت چشمه وجود هفت حوضچه ی طبیعی است که توسط جریان آب در سطوح مختلف تشکیل یافته اند، و از دومین کوه بلند جزیره ی لنکاوی- کوه مات سینانگ- به پایین سرازیر میشود. بدون شک این آبشار زیباترین و بهترین آبشار جزیره ی لنکاوی است.

ارتفاع عمودی کلی آبشار ۹۱ متر است و پایینی ترین حوضچه ی آن در کف آبشار قرار دارد. آبشار هفت چشمه در منطقه ی پانتای کوک و در نزدیکی ساحل پانتای کوک و دهکده ی شرقی واقع شده است، جاییکه تله کابین لنکاوی قرار گرفته است.

برای رسیدن به آبشار هفت چشمه باید از پارکینگ پیاده روی را شروع کنید. برای دیدن آبشار دو راه وجود دارد. اگر تمایل چندانی به کوهنوردی و خسته کردن خود ندارید و دوست دارید نگاهی سریع به آبشار بیاندازید، میتوانید از جاده ی خدماتی بالا بروید و به سمت چپ بروید تا به چشمه های قسمت پایینی برسید. از این نقطه چشم انداز زیبایی از آبشار را خواهید داشت و اگر دوست داشته باشید میتوانید حتی در حوضچه ی کم عمق این قسمت استحمام کنید.

اما لذت واقعی در رسیدن به بالای آبشار است، که رسیدن به آن نقطه البته کار چندان ساده ای نیست. برای رسیدن به حوضچه های قسمت بالای آبشار هم میتوانید مسیر خدماتی را ادامه دهید و هم میتوانید از پلکانی که از پارکینگ شروع میشود و تا بالای آبشار ادامه دارد استفاده کنید.

تعداد ۶۳۸ پله تا بالای آبشار وجود دارد و ارتفاع کلی تا بالای آبشار در حدود ۴۸۰ متر است. در میانه ی راه علائمی وجود دارند که نشان میدهد چند پله و چند متر تا رسیدن به بالایی ترین نقطه ی آبشار باقی مانده است.

پس اگر تصمیم دارید به بالای این آبشار زیبای جزیره ی لنکاوی برسید، حوصله دار باشید و قدم های آرام بردارید. این مسیر از میان جنگل های بارانی کوه مات سینانگ میگذرد. اگر خوش شانس باشید میتوانید حین گذر از این جنگل ها گونه های گیاهی و جانوری مختلفی را ببینید.

آبشار هفت چشمه

آبشار هفت چشمه

از گونه های جانوری جالبی که ممکن است در مسیر خود به بالای آبشار هفت چشمه ببینید، میمون های دم کوتاه، سنجاب های بزرگ، و اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید هونبیل های بزرگ با منقارهای قهوه ای و منحنی شکل شان ببینید.

در بین مسیر، سایبانی از درخت های بلند و کهن را در بالای سر خود میبینید که شما را از تابش مستقیم نور خورشید محافظت میکند. بنابراین سفر کوتاه هیجان انگیزی را پیش رو خواهید داشت. اما میبایست صبور باشید، در میانه ی راه استراحت کنید و از طبیعت اطراف خود لذت ببرید. تقریباً یک ساعت طول میکشد تا به بالای آبشار هفت چشمه برسید.

وقتی به بالای آبشار میرسید، خواهید دید که چطور جریان آب این حوضچه های دیدنی را شکل داده است. این جریان آب باعث صاف شدن سطوح سنگ ها و صخره ها شده و حتی در یک نقطه، باعث بوجود آمدن یکی سرسره ی آبی طبیعی شده است. در این نقطه بچه ها و حتی بزرگسالانی را میبینید که نتوانسته اند در برابر این سرسره ی آبی طبیعی مقاومت کنند و مشغول بازی در آن هستند.

حوضچه های آبی این ناحیه برای شنا و آرامش یافتن نیز بسیار مناسب هستند. بنابراین میتوانید لباس های مخصوص شنای خود را همراه آورده و از یک آبتنی فرحبخش لذت ببرید. اگر از بالای آبشار هفت چشمه به مناظر اطراف خود نگاه کنید، می بینید که محیط اطراف این ناحیه به شکلی چشم نواز سبز بوده و پوشیده از پوشش گیاهی سبزی است که در زبان محلی به آن سینتوک گفته میشود.

آبشار هفت چشمه

آبشار هفت چشمه

نکاتی وجود دارد که وقتی که در بالای آبشار هفت چشمه هستید میبایست در نظر داشته باشید. هرگز روی لبه ی صخره ها نایستید، از آنجایی که جریان آب بطور مداوم از روی صخره ها عبور میکند، این صخره ها بسیار لیز هستند و اگر مراقب نباشید ممکن است زمین بخورید. سنگ های کف حوضچه ها نیز بسیار لیز هستند، پس هنگام رفتن به داخل حوضچه ها یا بیرون آمدن از آنها بسیار مراقب باشید.

بهترین زمان برای رفتن به تور لنکاوی جهت بازدید از این آبشار زیبا، در فصل بارش های فصلی است یعنی از ماه سپتامبر تا اکتبر. اما توجه داشته باشید برای بازدید از این آبشار که بدون شک یکی از برترین دیدنی های لنکاوی است، در این فصل از سال، پله های منتهی به بالای آبشار هفت چشمه میتواند پوشیده از خزه و لیز باشند.

ورودی این آبشار برای همگان رایگان است و در هر زمانی از شبانه روز میتوانید از آبشار هفت چشمه ی جزیره ی لنکاوی دیدن کنید. چند فروشگاه در نزدیکی پارکینگ قرار دارد. برخی از آنها آب نارگیل تازه میفروشند که بعد از یک کوهنوردی میتواند کاملاً طراوت بخش باشد.

آبشار هفت چشمه

آبشار هفت چشمه

آبشار هفت چشمه در دو کیلومتری شمال ساحل پانتای کوک قرار گرفته است. وقتی از ساحل پانتای کوک گذشتید به راست بپیچید و وارد مسیر منتهی به پارکینگ شوید. پارکینگ نزدیک به ۱ کیلومتر از ابتدای جاده و در جدود ۲۷ کیلومتر از شهر کوآه فاصله دارد.

هرچند رسیدن به این ناحیه با تاکسی آسان است اما برای برگشت پیدا کردن تاکسی چندان کار ساده ای نیست و از هیچ نقطه ای در جزیره، خط اتوبوسرانی ای به مقصد آبشار هفت چشمه وجود ندارد. نزدیک ترین هتل به این آبشار هتل برجایا ریزورت می باشد که یکی از هتل های پنج ستاره ی لنکاوی است.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد این آبشار و یا تور مالزی، همچنین در مورد تور کوالالامپور لنکاوی، میتوانید از طریق خط تلفنی ۸۸۸۵۱۰۸۰ با کارشناسان ما در آژانس گردشگری سفری دیگر تماس بگیرید.

همکاران ما آماده ی ارائه ی اطلاعات جامع در مورد تور مالزی و توضیحات مورد نیاز شما در حین سفر به شما هستند.

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

سفری دیگر اجرا ایزی تم