آکواریوم کوالالامپور

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

آکواریوم کوالالامپور

آکواریوم KLCC کوالالامپور یکی از دیدنی‌های کشور مالزی می‌باشد که برای بسیاری از افراد جالب و دیدنی است. در این مکان شما بخش‌های مختلفی را می‌توانید مشاهده کنید.

آکواریوم KLCC کوالالامپور

کشور مالزی از مناطق دیدنی و گردشگری بسیاری برخوردار است که یکی از این مکان‌ها شهر زیبای کوالالامپور می‌باشد. این شهر نیز به‌تنهایی قطب مناسب گردشگری برای توریست و جهانگردان از نقاط مختلف دنیا به شمار می‌رود. از دیدنی‌های جذاب و مهیج در مالزی آکواریوم KLCC  کوالالامپور می‌باشد که همه‌ساله افراد بسیاری را برای دیدن گونه‌های مختلف آبزیان به سمت خود جذب می‌کند. این مکان تفریحی به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین آکواریوم‌های تفریحی جهان به شمار می‌رود و دارای گونه‌های ماهی بسیار زیبا و دیدنی می‌باشد.

قدم زدن در محیط اطراف این آکواریوم نه‌تنها جذابیت خاصی دارد بلکه دیدن انواع مختلف ماهی با گونه‌ها نادر نیز می‌تواند هیجانی خاص را در شما ایجاد نماید. برج‌های دوقلو پتروناس در اطراف این آکواریوم واقع‌شده‌اند. برای بازدید از این مکان تفریحی شما همچنین می‌توانید از برج‌های دوقلو نیز از نزدیک دیدن نموده و با یک تیر دو نشان بزنید. اگر به کشور مالزی سفر می‌کنید توصیه می‌کنیم از آکواریوم KLCC کوالالامپور در این شهر حتماً دیدن نموده و لحظات هیجانی را به ثبت برسانید. در ادامه همچنان همراه ما باشید تا شما را بیشتر با این مکان دیدنی و تفریحی آشنا کنیم.

آکواریوم کوالالامپور | دیدنی های کوالالامپور | جاذبه های گردشگری کوالالامپور 88851080-021

وسعت آکواریوم KLCC کوالالامپور

برای ساخت مکان‌های تفریحی و دیدنی های کوالالامپور مانند انواع آکواریوم نیازمند وسعت مناسب بنای این دسته از مکان‌ها خواهیم بود. آکواریوم KLCC کوالالامپور نیز به دلیل وسعت و متراژ بالایی که دارد این امکان را فراهم نموده است که انواع مختلفی از آبزیان و ماهی‌های بسیاری در آن نگهداری شوند. در کنار این آکواریوم شما همچنین مکان‌های استراحتگاهی و کافه‌هایی را نیز برای سرویس‌دهی مشاهده می‌کنید که همه این مکان‌ها در بنای وسیع این مرکز ساخته‌شده‌اند.

اما اگر کنجکاو هستید تا بدانید این آکواریوم از چه میزان وسعتی برخوردار است باید برای شما عنوان کنیم که شصت هزار مترمربع میزان مساحت این مکان است که از بخش‌های مختلفی برای پذیرایی از میهمانان و توریست تشکیل‌شده است؛ بنابراین با چنین وسعتی می‌توان به این نتیجه رسید که گونه‌های مختلف ماهی‌ها در این مکان می‌توانند به‌راحتی نگهداری شوند و بازدیدکنندگان می‌توانند از مکان‌های دیدنی این آکواریوم از نزدیک دیدن نمایند.

آکواریوم کوالالامپور | دیدنی های کوالالامپور | جاذبه های گردشگری کوالالامپور 88851080-021

تونل آکواریوم KLCC کوالالامپور

آکواریوم KLCC کوالالامپور در اطراف برج‌های دوقلوی پتروناس بنا شده است و دارای وسعتی نزدیک به شصت هزار مترمربع می‌باشد. این مکان تفریحی از بخش‌های مختلفی تشکیل‌شده است که افراد بسیاری می‌توانند به این مناطق مراجعه نموده و از امکانات آن برخوردار شوند. یکی از بخش‌های این آکواریوم شناخته‌شده در جهان تونل آن است که اصلی‌ترین بخش آن نیز به شمار می‌رود. این تونل با میزان طولی نزدیک به نود متر در زیر آن بنا شده است و اطراف آن با شیشه‌هایی منحنی شکل احاطه‌شده‌ است

 افراد بسیاری که به مالزی سفر می‌کنند برای قدم زدن در طول این تونل روزشماری می‌کنند، چراکه لذت دیدن انواع مختلف ماهی‌های نادر کوچک و بزرگ از پشت این شیشه‌ها می‌تواند جذابیت خاصی به همراه داشته باشد. جالب‌تر آنکه هیجانی که از قرار گرفتن چند قدمی این دست از ماهی‌ها در شما ایجاد می‌شود می‌تواند به جذابیت‌های این مکان بیفزاید. برای این‌که بتوانید این لذت را از نزدیک تجربه کنید توصیه می‌کنیم در سفر به مالزی از این آکواریوم حتماً دیدن نمایید.

آکواریوم کوالالامپور | دیدنی های کوالالامپور | جاذبه های گردشگری کوالالامپور 88851080-021

 گونه‌های مختلف در آکواریوم KLCC کوالالامپور

در آکواریوم KLCC کوالالامپور شما گونه‌های مختلفی از ماهی و آبزیان را مشاهده می‌کنید که طی تلاش‌های چندین ساله از نقاط مختلف این کشور و جهان گردآوری‌شده و در این مکان نگهداری می‌شوند. انواع ماهی‌های بزرگ و عظیم‌الجثه مانند انواع کوسه‌ها، انواع مارماهی‌ها، گونه‌هایی از ماهی‌های گوشت‌خوار، ببر کوسه و انواع گونه‌های نادر ماهی‌های کوچک و بزرگ را می‌توانید در این مکان نظاره‌گر باشید.

در کنار این‌گونه از ماهی‌ها شما همچنین انواع لاک‌پشت‌های دریایی را نیز می‌توانید مشاهده کنید. انواع مرجان، سمورهای خزدار و بزرگ‌ترین ماهی‌های آب شیرین دنیا را نیز می‌توانید در گوشه و کنار این آکواریوم ببینید. لذت دیدن انواع ماهی‌ها و خزنده‌های دیگر در این مکان وصف‌نشدنی است و تا از این نزدیکی به نظاره این مکان تفریحی نپردازید نمی‌توانید هیجان و لذت حضور در آن را درک کنید. در کنار این دست از گونه‌های جالب آبزیان شما می‌توانید بخش‌های جالب دیگری را نیز در این محیط تجربه کنید که در ادامه توضیحات بیشتری در این خصوص به شما عزیزان ارائه خواهد شد.

آکواریوم کوالالامپور | دیدنی های کوالالامپور | جاذبه های گردشگری کوالالامپور 88851080-021

قدمت راه‌اندازی آکواریوم KLCC کوالالامپور

همان‌طور که متوجه شدید آکواریوم KLCC کوالالامپور از مهم‌ترین و جالب‌ترین مکان‌های تفریحی و گردشگری در کشور مالزی به شمار می‌رود که هدف از تأسیس این مکان توریستی جذب گردشگران بسیار از نقاط مختلف دنیا می‌باشد؛ اما در رابطه با قدمت راه‌اندازی این مکان خاص تفریحی باید به این نکته مهم اشاره کرد که سالیان درازی نیست که مسئولین در کشور مالزی به ساخت این بنا اقدام نموده‌اند و شاید این مکان از تازه‌ترین مکان‌های گردشگری محسوب شود.

سال ۲۰۰۲ ساخت این آکواریوم آغاز و در سال ۲۰۰۵ افتتاح شد. با افتتاح این مکان گردشگران داخلی و خارجی به سمت آن روانه شدند تا بتوانند لحظات هیجانی و دیدنی را تجربه نمایند. این آکواریوم در مرکز اصلی شهر کوالالامپور بنا شده است و دسترسی به آن از روش‌های مختلف به‌راحتی امکان‌پذیراست. بخش‌های مختلفی که این سه سال در این مرکز طراحی و ساخته‌شده‌اند حاکی از برنامه موفق گردشگری در این کشور می‌باشد. این بنا با این میزان قدمت هرساله میزبان افراد بسیاری است که یکی از اهداف آن‌ها از سفر به مالزی گشت‌وگذار در این آکواریوم می‌باشد.

آکواریوم کوالالامپور | دیدنی های کوالالامپور | جاذبه های گردشگری کوالالامپور 88851080-021

پیرانای شکم قرمز در آکواریوم KLCC کوالالامپور

در جنوبی‌ترین قسمت‌های رودخانه آمازون گونه‌ای از ماهی‌های عجیب به نام پیرانای شکم قرمز زیست می‌کنند که از دندان‌های تیز و خطرناکی برخوردارند. این دست از ماهی‌ها به رنگ‌های مشکی نیز وجود دارند که نوع قرمز آن‌ها به‌مراتب آرام‌تر از نوع مشکی‌رنگشان می‌باشد؛ اما نکته مهم اینجاست که نگهداری از این نوع ماهی‌ها کار راحتی نبوده و می‌بایست با دقت کافی انجام شود چراکه دندان‌های تیز آن‌ها می‌تواند هر نوع وسیله‌ای را که در اطرافشان است تخریب نماید. جالب است بدانید که تنها می‌توان از این نوع گونه ماهی در یک فضا نگهداری نمود، چراکه پیرانای شکم قرمز با هیچ‌گونه ماهی سازگاری ندارد.

اما در آکواریوم کوالالامپور بخش جداگانه‌ای برای نگهداری این‌گونه از ماهی‌های خشن وجود دارد که باعث جذابیت این مکان شده است. دیدن این ماهی از پشت شیشه برای بسیاری جذاب است اما اگر این ماهی در فضایی باز نگهداری شود این امکان دارد که در اثر تعویض آب و غذا دستان شما توسط دندان‌های تیزاین ماهی خراش یابد. آکواریوم KLCC کوالالامپور این اجازه را دریافت نموده است که از این ماهی نگهداری و محافظت نماید.

آکواریوم کوالالامپور | دیدنی های کوالالامپور | جاذبه های گردشگری کوالالامپور 88851080-021

قفس خشم در آکواریوم KLCC کوالالامپور

همان‌طور که در بخش‌های قبلی نیز بارها اشاره کردیم آکواریوم KLCC کوالالامپور از بخش‌های مختلفی برخوردار است که برای بسیاری از بازدیدکنندگان از جذابیت‌های بالایی برخوردار می‌باشد. اگر جرات تماشای کوسه‌های عظیم‌الجثه را از نزدیک دارید توصیه می‌کنیم در بازدید از این آکواریوم سراغ cage rage یا قفس خشم بروید.

 با استفاده از این قفس شیشه‌ای حفاظ‌دار می‌توانید از نمایی نزدیک‌تر این موجودات خارق‌العاده و درعین‌حال ترسناک را تماشا کنید. افراد بسیاری در خود این جرات را دارند که می‌توانند به این مکان رفته و از نزدیک به تماشای انواع کوسه‌ها بپردازند. شایان‌ذکر است که در روزهای خاصی برای استفاده از این قفس می‌توانید مراجعه کنید. روزهای فرد به همراه جمعه ساعت ۱۱ زمان بازگشایی این مکان می‌باشد.

آکواریوم کوالالامپور | دیدنی های کوالالامپور | جاذبه های گردشگری کوالالامپور 88851080-021

خواستگاری در آکواریوم KLCC کوالالامپور

اگر ازدواج‌کرده‌اید که هیچ، اما اگر قصد ازدواج با بانوی محترمی را در سر می‌گذرانید و دنبال بهترین مکان و فرصت برای پیشنهاد ازدواج خود می‌گردید، جالب است بدانید که در آکواریوم KLCC کوالالامپور این فرصت فراهم‌شده است. یکی از بخش‌های جالب و مهیج برای جوانان در شرف ازدواج مکانی است که افراد می‌توانند دست به خلاقیت زده و در کنار کوسه‌ها به مراسم خواستگاری بپردازند.

 بله درست متوجه شدید افراد می‌توانند با پوشیدن لباس غواصی در آب‌های این آکواریوم تقاضای خود را برای ازدواج بیان کنند. البته جالب‌تر اینکه امکانات دیگری نیز برای مهیا شدن این فرصت در این مکان وجود دارد که می‌توان به آوردن دسته‌گل توسط غواصی دیگر برای عروس و داماد آینده اشاره نمود. البته هزینه هریک از این مواردی که عنوان شد جداگانه دریافت می‌شود. شاید برای کسانی که دنبال ماجراجویی هستند این گزینه از جالب‌ترین موارد برای درخواست ازدواج از فرد موردنظر باشد.

آکواریوم کوالالامپور | دیدنی های کوالالامپور | جاذبه های گردشگری کوالالامپور 88851080-021

خوابیدن در کنار کوسه در آکواریوم KLCC کوالالامپور

کوسه‌ها یکی از گونه‌های جالب و درعین‌حال ترسناک در آکواریوم KLCC کوالالامپور می‌باشند. شاید دندان‌های تیز و ظاهر این دست از آبزیان باعث ترسناک بودن آن‌ها باشد؛ اما جالب‌تر اینکه در این مکان بخشی به‌عنوان اتاق‌خواب برای کودکان طراحی‌شده است تا فرزندان بتوانند تجربه زیستن با آبزیان را از نزدیک البته از پشت آکواریوم شیشه‌ای تجربه نمایند.

sleep with sharks در زمان‌های خاص و در مواقع نادر انجام می‌شود و آن هم مواقعی است که آکواریوم KLCC کوالالامپور تعطیل بوده و دایر نباشد. شاید این تجربه‌ای عجیب و درعین‌حال شیرین برای فرزندان شما باشد. برای آشنا شدن با فعالیت‌های شبانه این موجودات به کودکان جسور و نترس نیازمند است، حتی از پشت شیشه‌های این آکواریوم.

آکواریوم کوالالامپور | دیدنی های کوالالامپور | جاذبه های گردشگری کوالالامپور 88851080-021

شنا با کوسه‌ها در آکواریوم KLCC کوالالامپور

اما در کنار تمامی بخش‌های آکواریوم KLCC کوالالامپور مهم‌ترین و هیجانی‌ترین بخش آن شنا کردن با لباس غواصی در میان چندین کوسه می‌باشد. صدالبته این امر نیازمند شجاعت و جسارت فراوان است و شاید معدود افرادی باشند که کاندید این تفریح مهیج در زیرآب‌های این آکواریوم شوند. با تصمیم گرفتن برای شیرجه زدن در این آکواریوم کار شما آغاز می‌شود. ابتدا لباس غواصی به شما داده‌شده و شما خود را دقایقی پس از شیرجه در آب در کنار کوسه‌ها خواهید دید. این مکان در روزهای فرد و همچنین جمعه از ساعت یازده  دایر است.

آکواریوم کوالالامپور | دیدنی های کوالالامپور | جاذبه های گردشگری کوالالامپور 88851080-021

رستوران‌های دایر در آکواریوم KLCC کوالالامپور

از دیگر بخش‌های آکواریوم KLCC شهر کوالالامپور وجود چندین رستوران و کافه برای سرویس‌دهی به بازدیدکنندگان و افرادی است که به این مکان به دلایل مختلف مراجعه می‌کنند. از رستوران‌های دایر و جالب در این آکواریوم می‌توان به Grouper Hall و Aquatheatre اشاره نمود که برای مراسم‌های مختلف اعم از انواع جشن‌های مناسبتی مانند جشن تولد، سالگرد ازدواج و چندین مورد دیگر دایر شده‌اند. البته جلسات کاری و اداری مختلفی نیز در این محیط‌ها به انجام می‌رسد که برای بسیاری از افراد به‌عنوان مکانی مناسب برای این امور تلقی می‌شود.

آکواریوم کوالالامپور | دیدنی های کوالالامپور | جاذبه های گردشگری کوالالامپور 88851080-021

ورودی‌های آکواریوم KLCC کوالالامپور

آکواریوم KLCC کوالالامپور دارای چندین ورودی است که کار را برای مراجعه‌کنندگان راحت تر نموده است. خیابان پینانگ اصلی‌ترین ورودی این مکان تلقی می‌شود. یکی دیگر از ورودی‌های آکواریوم مرکز خرید سوریا می‌باشد که افراد می‌توانند از تونل زیرگذر در مسیر بین مرکز خرید تا آکواریوم در مدت‌زمان ۵ دقیقه خود را به این مکان دیدنی برسانند.

از دیگر ورودی‌های این مرکز می‌توان به پارک KLCC اشاره نمود که افراد می‌توانند از طریق این پارک نیز خود را هرچه سریع‌تر به این مکان تفریحی برسانند. وجود پارکینگ در این مراکز آسایش را برای مراجعه‌کنندگانی که به صورت شخصی به این مکان آمده‌اند فراهم کرده است.

آکواریوم کوالالامپور | دیدنی های کوالالامپور | جاذبه های گردشگری کوالالامپور 88851080-021

مراجعه به آکواریوم KLCC کوالالامپور با تور مسافرتی

یکی از گزینه‌های سفر به کشور مالزی تورهای مسافرتی است. این دسته از تورها این امکان را فراهم می‌کنند تا شما از مکان‌های تفریحی و گردشگری مانند آکواریوم KLCC کوالالامپور به‌راحتی بازدید نموده و نگران یافتن این مکان و گشت‌وگذار در بخش‌های آن نباشید؛ بنابراین به شما عزیزان توصیه می‌کنیم که سفر خود را با تور به این کشور زیبا و دیدنی آغاز نموده و تمامی کارهای سفر ازجمله بازدید از این مکان تفریحی را به افراد کار بلد در این تورها بسپارید.

آکواریوم کوالالامپور | دیدنی های کوالالامپور | جاذبه های گردشگری کوالالامپور 88851080-021

نکات مهم در رابطه با آکواریوم KLCC کوالالامپور

  • کل روزهای هفته آکواریوم KLCC کوالالامپور  بر روی عموم دایر است و افراد می‌توانند به این مکان گردشگری برای بازدید و خرید مراجعه کنند.
  • ساعت شروع بازدید از این مکان همه‌روزه از ۱۰ صبح تا ۸ شب می‌باشد.
  • برای خرید بلیط این مکان می‌توانید به صورت اینترنتی اقدام کنید یا از درب ورودی اصلی این بلیط خریداری کنید.
  • اعتبار بلیط ها یک‌روزه بوده و مختص همان روز است.
  • ورود نوزادهای دوساله و پایین‌تر به این مکان رایگان است.
  • کودکانی که دارای سن دوازده سال و پایین‌تر هستند برای مراجعه می‌بایست همراه داشته باشند.
  • مدت‌زمان بازدید از این مرکز تفریحی تقریباً ۴۵ دقیقه می‌باشد.
  • روزهای خاصی مانند دوشنبه، چهارشنبه و همچنین پنج‌شنبه تماشای کوسه‌ها امکان‌پذیر است.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط کوالالامپور، ویزای کوالالامپور و تور کوالالامپور ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

سفری دیگر اجرا ایزی تم