برج های دوقلوی پتروناس

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

دیدنی های کوالالامپور بیشمارند اما اگر از هر کسی بپرسید که مهمترین جاذبه ی کوالالامپور کدام است بدون شک جواب برج های دوقلوی پتروناس خواهد بود. این شاهکارهای معماری جزو جدانشدنی تور مالزی و تور کوالالامپور اند.

بازدید از این برج ها هرچند سخت و زمان بر است، اما وقتی به بالای برج ها میرسید و منظره ی کوالالامپور را از پل میان دو برج و حتی بالاتر از آن، از عرشه ی طبقه ی هشتاد و دوم میبینید متوجه میشوید که کاملاً ارزش هزینه و زمانی که صرف کرده اید را داشته است.

تور کوالالامپور پنانگ

تا سال ۲۰۰۴ این برج ها بلندترین سازه های جهانی بودند اما حال، بلندترین برج های دوقلوی جهان اند. طراحی این برج ها توسط معمار آرژانتینی Cesar Pelli و همکارانش انجام گرفت. نقشه اولیه طراحی برج ها در سال ۱۹۹۲ آغاز شد. این طرح شامل تست های دقیق و شبیه سازی های مقاومت سازه در برابر باد و بار روی طرح بود.

عملیات گودبرداری برای این برج ها از اول مارس سال ۱۹۹۳ شروع شد و طی این عملیات روزانه ۵۰۰ کامیون کامیون خاکبرداری انجام گرفت تا به پیِ ۳۰ متری زیرِ زمین برسند.

ساخت و ساز این ابرسازه ها نیز از اول آوریل سال ۱۹۹۴ آغاز شد و در سال ۱۹۹۷ اولین دسته از کارکنان برج های دوقلو وارد آنها شدند. در تاریخ ۱ آگوست سال ۱۹۹۹ افتتاحیه رسمی این برج ها توسط دکتر ماهاتیر محمد، نخست وزیر مالزی انجام گرفت.

برج های دوقلوی پتروناس

طرح برج های ۸۸ طبقه ای پتروناس الهام گرفته از هنرهای اسلامی است و از فلز، شیشه و بتن ساخته شده است. سطح مقطع طبقه ی چهل و سوم برج اول برگرفته از طرح اسلامی ربع الحزب است.

جالب است بدانید این برج ها درست یک روز پس از فاجعه ی ۱۱ سپتامبر تهدیدی مبنی بر بمب گذاری در ساختمان ها دریافت کردند. هرچند بمبی پیدا نشد اما یگان ویژه ی خنثی سازی بمب هر دو برج را کاملاً تخلیه کردند. تنها سه ساعت پس از تخلیه ی کامل به کارکنان و فروشندگان اجازه ی بازگشت داده شد.

این برج ها بیشتر اداری هستند، بطوریکه در برج اول اکثراً کارکنان خود برج ها قرار دارند و در برج دوم دفاتر مربوط به شرکت های بزرگ جهانی واقع شده اند. شرکت هایی نظیر هوآوی، الجزیره، مایکروسافت، بوئینگ و رویترز در این برج ها دفتر اداری دارند.

دقیقاً چسبیده به برج های دوقلو، یکی از بزرگترین و مدرن ترین مراکز خرید کوالالامپور قرار گرفته است. مرکز خرید Suria KLCC یک مرکز خرید ۱۴۰,۰۰۰ متر مربعی است که در شش طبقه ساخته شده و محل تجمع لوکس ترین لوازم و برندها است.

برج های دوقلوی پتروناس

در کنار برج های دوقلوی پتروناس، پارک مرکزی شهر کوالالامپور، پارک klcc قرار گرفته است. این پارک ۱۷ هکتار مساحت داشته و دارای مسیرهای مخصوص پیاده روی و قدم زنی، فواره های آبی همراه با رقص نور است. این بویژه در شب سال نو و در مراسم آتش بازی مخصوص به آن شب بسیار شلوغ و البته دیدنی میشود.

اما یکی از بارزترین ویژگی های برج های دوقلو، پل دوطبقه ای است که در میانه ی راه آنها را بهم متصل کرده است. این پل دوطبقه که خود از جمله دیدنی های کوالالامپور است در طبقات ۴۱ و ۴۲ دو برج را بهم وصل میکند.

این پل دوطبقه تنها بعلت زیبایی ظاهری به برج ها اضافه نشده، از آنجایی که دو برج از هم فاصله داشته، این پل میانبری بین دو برج محسوب میشود. علاوه بر این عامل، این پل تکیه گاهی میان دو ساختمان فراهم میکند.

برج های دوقلوی پتروناس

سیستم بالابر این برج یک سیستم دوگانه است. بطوریکه آسانسور پایینی افراد را به طبقات فرد میبرد و آسانسور بالایی در طبقات زوج توقف دارد. در کل ۲۹ آسانسور دوگانه در این دو برج کار میکنند.

برای بازدید از برج های دوقلوی پتروناس بایست بلیط ورودی تهیه کنید. میتوانید این بلیط ها را بطور آنلاین و یا به شکل حضوری بخرید. تخفیف بلیط ها شامل افراد ۵۵ سال به بالا میشود. برخی مواقع صفوف تهیه ی بلیط میتوانند بسیار طولانی شوند.

ارتفاع این برج ها به ۴۵۲ متر میرسد و طرح آنها در رساندن پیام مبنی بر تاریخ مالزی و آینده ی مدرن آن موفق بوده است. بنابه گفته ی طراح این سازه ها، برج های دوقلوی پتروناس بناهایی هستند که تا ابد با نام کوالالامپور گره خورده اند.

ساعات کاری این برج ها از ۹:۰۰ تا ۲۱:۰۰ است ولی توجه داشته باشید که این برج ها در روزهای جمعه از ساعت ۱۳:۰۰ تا ۱۴:۳۰ بسته هستند. نزدیک ترین ایستگاه مترو به این برج ها، ایستگاه KLCC در خط KJ10 است. همچنین میتوانید از هر نقطه ی شهر به مقصد برج های دوقلوی پتروناس تاکسی بگیرید.

بازدید از برج های دوقلوی پتروناس در تمام طول سال، بغیر از روزهای دوشنبه و تعطیلی های رسمی مالزی امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر در مورد تور مالزی و تور کوالالامپور با ما تماس بگیرید.

شماره تماس ما ۸۸۸۵۱۰۸۰ است. شما همچنین میتوانید از طریق کانال و گروه تلگرامی سفری دیگر با ما در تماس باشید و از آخرین تورها مطلع شوید.

 

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

سفری دیگر اجرا ایزی تم