بهترین زمان برای سفر به کوالالامپور

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

بهترین زمان برای سفر به کوالالامپور

درباره کوالالامپور باید گفت که کوالالامپور یکی از شهرهای بسیار دیدنی و مناسب برای مسافرت و تفریح است. این شهر دارای آب ‌و هوای گرم و مرطوب است و علاوه بر جاذبه ‌های تاریخی و معماری بسیار زیبا دارای طبیعتی فوق ‌العاده نیز هست که می ‌تواند لحظات خوشی را برای گردشگران رقم بزند. برخی ماه های این شهر بارندگی شدیدتری نسبت به سایر ماه ها دارند و هم چنین در برخی ماه ها دمای هوا بالاتر از سایر ماه ها است. در صورت اطلاع داشتن از وضعیت آب و هوایی و جغرافیای کوالالامپور می توان ببهترین زمان برای سفر به کوالالامپور را با توجه به سلیقه خود انتخاب نمایید و با استفاده از تور کوالالامپور به این شهر زیبا بروید.

معرفی کوالالامپور مالزی

پایتخت کشور مالزی و بزرگ ترین شهر آن با جمعیتی بیش از یک میلیون و سیصد هزار شهری است به نام کوالالامپور. مالزی کشوری مسلمان است که دارای ترکیب جمعیتی مالایی، چینی و هندی است. شهر کوالالامپور یکی از سه قلمرو فدرال مالزی به شمار می آید و مستقیماً زیر نظر دولت اداره می شود. شهر توریستی کوالالامپور در دامنه های کوهستانی قرارگرفته و اطراف آن به جز قسمت شرقی با کوه ها احاطه شده است و به همین دلیل به این شهر و مناطق مجاورش کلانگ به معنی دره گفته می شود. کوالالامپور مرکز فرهنگی، تجاری و حمل و نقل کشور مالزی محسوب شده و دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی است. سفر به کوالالامپور در بهترین زمان برای سفر به کوالالامپور یکی از مسافرت های خاطره انگیز به شمار خواهد آمد.

آشنایی با آداب و رسوم و فرهنگ کوالالامپور مالزی

اگر به کوالالامپور مسافرت کنید از وجود فرهنگ ها و ملیت های متفاوت تعجب خواهید کرد. زیرا مالزی کشوری است با ترکیب جمعیتی و فرهنگی متنوع ازجمله مالایی، چینی و هندی. اما با این حال مالایی اصلی ترین فرهنگ در این کشور به شمار می آید. مالایی ها که بیش از نیمی از کشور را تشکیل داده اند، اکثراً مسلمان هستند. همچنین مردم این کشور علاقه خاصی به برگزاری جشن های ملی و مذهبی دارند که بهترین زمان برای سفر به کوالالامپور است و زبان ملی آن ها زبان ملي مالزي باهاسا مالايو (Bahasa Melau) بوده و زبان دوم اين كشور نیز انگليسي است.

دیدنی های کوالالامپور

معماری های بی نظیر کوالالامپور، بازارهای های خرید، رستوران ها و جاذبه های طبیعی آن باعث شده است کوالالامپور به شهری زیبا برای گردشگری تبدیل شود. ازجمله مکان های زیبای این شهر می توان به برج های دوقلوی که نماد این شهر و دفتر مرکزی شرکت مای نفت و گاز است، موزه ی ملی مالزی که متعلق ۱۹۶۰ است، برج کی ال چهارمین برج مرتفع دنیا، بوکیت بینتانگ مهم ترین خیابان توریستی کوالالامپور، غار میمون ها، مجموعه تفریحی و آبی سان وی لاگون که رتبه اول جذب گردشگر را در چند سال اخیر به خود اختصاص داده است که می توانید همه این دیدنی ها را در همراهی با تور کوالالامپور ببینید. پارک پروانه با بیش از ۶ هزار پروانه از ۱۲۰ گونه مختلف، آکواریوم بزرگ با ۵۰۰۰ گونه مختلف آبزیان و محله چینی ها از سایر اماکن تفریحی و گردشگری این شهر می باشند که بهترین زمان برای سفر به کوالالامپور برای هر سلیقه ایست.

بررسی آب و هوای کوالالامپور مالزی

کوالالامپور در کنار دره کلانگ و هم مرز با کوهستان تیتیوانسا است و در نزدیکی محل تلاقی دو رودخانه کلانگ و گمباک قرار دارد. بارندگی در این شهر زیاد بوده و آب و هوای آن استوایی است. همچنین به دلیل اینکه این شهر به خط استوا نزدیک است درجه حرارت در آن اکثراً بالاست و بهترین زمان برای سفر به کوالالامپور برای کسانی است کخ بخ آب و هوای گرم و استوایی علاقه دارند. خنک ترین ماه های سال ماه های دسامبر تا فوریه بوده و همچنین گرم ترین ماه ها، ماه های مارس تا آوریل هستند.

ساعت و روز های ممکن برای پرواز به کوالالامپور از فرودگاه

مهم ترین فرودگاه در کشور مالزی فرودگاه کوالالامپور است. کوالالامپور دارای دو فرودگاه است که برای پرواز های داخلی و خارجی در نظر گرفته شده اند. سفر به کوالالامپور هم به صورت مستقیم و هم به صورت غیر مستقیم از طریق خطوط هواپیمایی مختلف امکان پذیر است. بهترین پرواز ها به کوالالامپور پرواز های مستقیم ماهان Mahan Air Airlines، هواپیمایی ایران ایر Iran Air Airlines، هواپیمایی آسمان Iran Aseman Airlines و ایر آسیا Air Asia Airlines است.

ساعت و روز های حرکت به کوالالامپور مالزی شرح زیر است:

هواپیمایی ایر آسیا Air Asia Airlines

دوشنبه، چهارشنبه و جمعه ساعت ۰۱:۰۵ قبل از ظهر از فرودگاه امام خمینی به فرودگاه کوالالامپور و یکشنبه، سه شنبه و پنج شنبه ساعت ۱۹:۰۵ بعد از ظهر از فرودگاه کوالالامپور به امام خمینی.

هواپیمایی ایران ایر Iran Air Airlines

یکشنبه، سه شنبه و جمعه ساعت ۲۳:۲۵ بعد از ظهر از فرودگاه امام خمینی به فرودگاه کوالالامپور و شنبه، دوشنبه و چهارشنبه ساعت ۱۳:۳۰ بعد از ظهر از فرودگاه کوالالامپور به امام خمینی.

هواپیمایی ماهان ایر Mahan Air Airlines

یکشنبه، دوشنبه، چهارشنبه و جمعه در ساعت ۳۰:۲۲ بعد از ظهر از فرودگاه امام خمینی به فرودگاه کوالالامپور و شنبه، دوشنبه، سه شنبه و پنج شنبه ساعت ۲۳:۱۵ بعد از ظهر از فرودگاه کوالالامپور به امام خمینی.

بهترین زمان سفر به کوالالامپور از نظر بارندگی

کوالالامپور شهری پرباران است و معمولاً در تمام ماه های سال دارای بارندگی است. ماه های فروردین تا شهریور فصل بارش های باران های موسمی است اما همچنان می توان گرمای هوا را در کوالالامپور احساس کرد. مهر و آبان پر بارش ترین ماه های این کشور و دی خشک ترین ماه از نظر بارندگی است و بهترین زمان برای سفر به کوالالامپور است. اگر در روز های بارانی در کوالالامپور بودید می توانید از مناطق سر پوشیده این شهر همچون آکواریوم، مراکز خرید و برج پتروناس دیدن بنمایید.

بارندگی اکثراً در طول روز بسیار دیده می شود و بهتر است چتر و لباس مناسب به همراه داشته باشید. کوالالامپور بین ماه های اکتبر و ژانویه دارای باران های موسمی شدید تری از قسمت نواحی شرقی است. همچنین بین ماه های مارچ تا آوریل باران های موسمی از قسمت های غربی موجب بارندگی در کوالالامپور می شوند. پس می توان نتیجه گرفت ماه های می تا جولای دارای آب و هوای خشک تری بوده و بهترین زمان برای سفر به کوالالامپور هستند.

بهترین زمان سفر به کوالالامپور از نظر درجه حرارت و نور خورشید

درباره کوالالامپور باید دانست که کشوری استوایی است و به دلیل نزدیکی به خط استوا درجه حرارت در اغلب ماه های سال بالا بوده و به طور میانگین ۲۷ درجه سانتی گراد است بهترین زمان برای سفر به کوالالامپور می باشد. به علت اختلاف ارتفاع در قسمت های  کوهستانی جنوب غربی و وزش باد های موسمی شمال شرقی اختلاف دمایی نیز در آن مشهود است که در نقاط کوهستانی و ارتفاعات نسبت به سایر نقاط کمتر است. با توجه به میزان بارندگی ساعت تابش مستقیم و شدید آفتاب تغییر می کند.

به طور معمول ساعت اوج تابش آفتاب در ماه های مرطوب حدود ۴ تا ۵ ساعت در روز است و در ماه های خشک ۸ تا ۹ ساعت در روز. با این حال در اغلب اوقات آسمان از ابرها پوشیده شده و مانع تابش نور آفتاب می شوند. گرما و شرجی بودن دو عنصر همیشه همراه با مالزی است. بنابراین تقریباً تمام فصول گرم هستند اما اواسط ماه ژانویه و فوریه خشک ترین دوره سال در این کشور هستند، بنابراین بهترین زمان برای سفر به کوالالامپور و گردش در این شهر همین ماه ها هستند. در این ماه ها معمولاً درجه حرارت پایین آمده و هوا خنک تر و رطوبت هوا کمتر می شود.

بهترین زمان سفر به کوالالامپور از نظر وزش بادهای موسمی

آب و هوای کشور مالزی به چهار نوع تقسیم شده است و علت آن وزش باد های موسمی است. دوره اول وزش باد های موسمی از ماه نوامبر یا دسامبر تا ماه مارس، دومین دوره از ماه مارس تا آوریل و دوره سوم از ماه مه تا سپتامبر یا اکتبر است. بنابراین شدت وزش آن در طول سال متفاوت است. گرچه هوا پس از باران های سنگین کمی سردتر می شود ولی کوالالامپور مالزی به دلیل وزش بادهای موسمی از غرب و شرق تأثیر کمتری از این وضعیت است. در صورت تصمیم داشتن برای سفر به مالزی می توان این موارد را در نظر گرفت تا بهترین زمان برای سفر به کوالالامپور را براحتی مشخص کنید.

بهترین زمان سفر به کوالالامپور در حالت کلی

با توجه به آنچه گفته شد می توان نتیجه گرفت که آب و هوای کوالالامپور در بیشتر ماه های سال گرم و مرطوب است و بهترین زمان برای سفر به کوالالامپور است. این کشور به دلیل قرار گرفتن در منطقه ی استوایی دارای بارش هایی ناگهانی است که شدت و مقدار آن در ماه های مختلف سال متفاوت است. وجود کوه ها و دره های زیاد در کوالالامپور باعث شده است این شهر هوای خنک تری را نسبت به سایر شهر های این کشور داشته باد.

حتی سرد بودن هوا بعد از باران نیز تأثیر چندانی در دمای هوا نداشته و بلافاصله هوا به حالت عادی بر می گردد. بین ماه های اکتبر و ژانویه از قسمت شرقی جریان هوایی به این شهر وارد می شود ولی چون کوه های بلندی در این شهر قرار دارند بارندگی آن چنانی رخ نمی دهد. ولی ماه های مارس تا آوریل هوایی که از قسمت غربی وارد می شود بارندگی زیادی در این شهر رخ می دهد. گرچه آب و هوا در این شهر غیر قابل پیش بینی بوده و تقریباً در تمام ماه های سال شبیه به هم است اما ماه های می تا جولای بهترین آب و هوا را دارند وبهترین زمان برای سفر به کوالالامپور با تور کوالالامپور هستند.

نکاتی در مورد زمان و مکان های سفر در کوالالامپور

همانطور که گفته شد معمولاً درجه حرارت در این شهر بالاست. بنابراین در سفر به کوالالامپور بهتر است لباس های تابستانی و کفش مناسب برای پیاده روی داشته باشید. در صورتی که به مساجد و بنا های مذهبی می روید نیاز به لباسی دارید که شانه ها و زانو هایتان را بپوشاند. مالزی یک کشور مسلمان است بنابراین از رفتار های مانند دست دادن با زنان خودداری کنید. شهری در این وسعت گردشگری قطعاً مراکز خرید بسیار خوبی را نیز خواهد داشت.

مراکز خرید معروفی در کوالالامپور وجود دارد که قیمت مناسبی داشته و انواع برندهای داخلی و خارجی به فروش می رسند. گرچه اکثر فروشگاه ها قیمت ثابتی دارند اما اگر به دنبال خرید های ارزانتری هستید می تواند در غرفه های خیابانی و بازارچه ها چانه زده و تخفیف بگیرید و همچنین با استفاده از تور کوالالامپور مسافرت کنید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط کوالالامپور، ویزای کوالالامپور و تور کوالالامپور ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

سفری دیگر اجرا ایزی تم