بهترین زمان سفر به پنانگ

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

بهترین زمان سفر به پنانگ

ایالت پنانگ یکی از مناطق بسیار زیبا در مالزی است که به مروارید شرق شهرت دارد. بخش بسیار بزرگی از پنانگ در جزیره واقع شده است. با سفر به ایالت پنانگ می توانید تجربه ای فرهنگی و تاریخی و طبیعی برای خود فراهم سازید. امروز قصد داریم در خصوص آب و هوای ایالت پنانگ و همینطور درباره پنانگ صحبت کنیم و در نهایت بهترین زمان سفر به پنانگ را از جهات مختلف مورد بررسی قرار دهیم.

معرفی شهر پنانگ

پنانگ یکی از ایالت های کشور مالزی محسوب می شود که مرکز آن بسیار مشهور است. در ایالت پنانگ اقوام مختلفی زندگی می کنند که هر کدام دارای آداب و رسومی مشخصی هستند. در این منطقه تنوع فرهنگی زیادی دیده می شود و این موضوع سبب شده است که به شهری بین المللی تبدیل شود. البته این تنوع تنها از نظر فرهنگی نبوده و به جاذبه های تاریخی ، نوع پوشش و همینطور فرهنگ این افراد نیز باز می گردد. حتی نوع آشپزی مردم پنانگ نیز باهم فرق دارد. سبک زندگی و همینطور فرهنگ ایالت پنانگ سبب شده است که هر ساله هزاران گردشگر دربهترین زمان سفر به پنانگ توسط تور پنانگ به سمت این ایالت روانه شوند. قطعاً گشت و گذار در مراکز خرید زیبا و منحصر بفرد ایالت پنانگ می تواند شما را به وجد آورد.

 

 

آب و هوای ایالت پنانگ

قطعاً برای سفر به هر منطقه ای در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی بسیار مهم است در واقع شرایط جوی مناسب سبب می شود که سفر شما دل انگیز تر شود. در ابتدا قصد داریم به طور کلی توضیح دهیم که ایالت پنانگ دارای چه آب و هوایی است.

در مجموعه و طبق بررسی های انجام شده مشخص شد که آب و هوای ایالت پنانگ به طور کلی در میانگین دمای بالا به سر می برد به این معنی که این منطقه در تابستان بسیار گرم و در زمستان دارای بارش باران و برف است. تا به اینجای کار متوجه شدیم که ایالت پنانگ می تواند برای افرادی که به سرما و هوای بارانی علاقه دارند بهترین زمان سفر به پنانگ باشد. در جدول شرایط جوی عمومی، ایالت پنانگ دارای آب و هوای استوایی معرفی شده است به طور کلی وقتی منطقه ای جزیره باشد و دارای میزان بارش زیاد، قطعاً از دسته هوای استوایی محسوب می شود. حال می خواهیم در بخش های بعدی به طور دقیق تر و به صورت ماه به ماه بررسی کنیم که چه فصولی برای سفر پنانگ مناسب تر است.

بهترین زمان سفر به پنانگ از نظر ماه

در ماه نوامبر تا ژانویه ایالت پنانگ بیشترین میزان گردشگر را به خود اختصاص می دهد در واقع در این ماه ها آب و هوای پنانگ بی نظیر است و بهترین زمان سفر به پنانگ میباشد، هوا بسیار دل انگیز است و طبیعت ایالت پنانگ خودنمایی می کند، میزان بارش باران کمتر است و آفتاب در وضعیتی ملایم قرار دارد. این ماه ها به دلیل اینکه از دسته ایام تعطیلات سال محسوب می شود بیشترین گردشگر به ایالت پنانگ را به خود اختصاص می دهند. افرادی که علاقمند هستند زمانی را برای سفر به پنانگ انتخاب کنند که از نظر آب و هوای مطبوع باشد می توانند از اواسط نوامبر تصمیم به سفر بگیرند.

در نظر داشته باشید که در چنین ایامی عموما تهیه بلیط کمی دشوار است و قطعاً رزرو هتل و همینطور مسافرخانه ها باید کمی زودتر انجام شود. برای بازدید از مناطق دیدنی و تفریحی ایالت پنانگ در این ایام نیاز به تهیه بلیط دارید. به نظر می رسد که در چنین ایامی سفر به پنانگ کمی پر هزینه است البته همه چیز به خودتان بستگی دارد و اگر به حداقل ها راضی باشید می توانید بهترین قدم را بردارید.

بهترین زمان سفر به پنانگ از نظر میزان شلوغی

اگر علاقمند به سفر در فصل های شلوغ سال نیستید و یا به طور کلی ترجیح می دهید ایامی را سفر کنید که تعداد گردشگر کم و یا نرمال باشد می توانید ماه فوریه تا آوریل را انتخاب کنید زیرا بهترین زمان سفر به پنانگ است. در این ایام ایالت پنانگ به نسبت روزهای تعطیل سال بسیار خلوت تر است. عموما پس از تعطیلات سال نو عموم گردشگران پنانگ را ترک کرده اند و فضاهای داخلی شهر خلوت تر است. مبرهن است که در چنین فضایی بهتر می تواند از مناطق مختلف ایالت پنانگ دیدن کرد. شما می توانید در چنین ایامی با خیال راحت در جرج تاون (مرکز پنانگ) چرخی بزنید و به عکاسی مشغول شوید.

عده ای علاقمند هستند جاهای دیدنی مناطق مختلف را در کمال آرامش مورد بازدید قرار دهند ماه آوریل انتخاب خوبی برای چنین افرادی است.

در نظر داشته باشید که تهیه بلیط در چنین ایامی ساده تر و قطعاً ارزان تر است که توسط متصدیان برگزاری تور پنانگ شناسایی و به مسافران پیشنهاد می شود. عموما افرادی که قصد سفر ارزان قیمت به ایالت پنانگ دارند نیز به سراغ این ایام می روند و از طرح های تخفیف بی نظیری که پیش رویشان قرار می گیرد استفاده می کنند. شما می توانید فضایی دل انگیز را برای خود در سفر در بهترین زمان سفر به پنانگ رقم بزنید.فراهم کنید.

بهترین زمان سفر به پنانگ از نظر رطوبت

عموما ایام خاصی از سال برای پنانگ از مرطوب ترین ایام به شمار می رود. در واقع افرادی که نمی توانند فصل های خشک را برای سفر انتخاب کنند می توانند از ماه مه تا اکتبر را انتخاب کنند به این ترتیب شرایطی فراهم می شود تا شما بتوانید از میزان رطوبتی که در پنانگ حاکم است استفاده کنید، در این ایام میزان جمعیت پنانگ به حداقل می رسد و قطعاً اقامتگاه ها و همینطور بلیط های پرواز به حداقل خواهد رسید. یقینا بهترین زمان سفر به پنانگ میتواند در این روزها باشد. در چنین ایامی باید با خود چتر و بارانی به همراه داشته باشید. قیمت در این ایام عموما مستندسازان و همینطور تیم های هنرمند ترجیح می دهند به سراغ ایالت پنانگ بروند. شرایط جوی هوایی پنانگ در این ایام به صورتی است که میزان تعرق افراد در بیشترین وضعیت خود قرار خواهد داشت. بنابراین باید در ابتدا طبع خود را سنجیده و سپس اقدام به انتخاب کنید.

بیشتر طرح های تخفیف برای سفر به ایالت پنانگ در این ایام دیده می شود و کم بودن تعداد مسافر سبب چنین طرح های تخفیف عالی می شود بنابراین اگر می خواهید سفری ارزان در بهترین زمان سفر به پنانگ داشته باشید هم اکنون شرایط برای شما فراهم شده است.

بهترین زمان سفر به پنانگ از نظر فستیوال ها

به طور کلی افراد ترجیح می دهند زمانی را برای سفر به ایالت پنانگ انتخاب کنند که بتوانند علاوه بر دیدنی های شهری از یک سری جشن ها نیز لذت ببرند.

در ایام تعطیلات و در ماه ژانویه ایالت پنانگ مشغول به برگزاری جشن های سال نو و کریسمس است و این موضوع سبب می شود که هزاران نفر از مناطق مختلف به این ایالت روانه شوند.

در ایالت پنانگ یک سری مسابقات نیز به صورت دوره ای برگزار می شود و مهم ترین آن مراسم رقص است. در نظر داشته باشید که برای بازدید از این مراسم ها اغلب نیاز به تهیه بلیط خواهید داشت و این بهترین زمان سفر به پنانگ برای دوستداران فستیوال هاست.

بهترین زمان سفر به پنانگ از نظر هزینه

موضوع مهم دیگری که اغلب سبب می شود افراد از سفرهای خود منصرف شوند بحث هزینه است.

به طور کلی برای اینکه سفر ارزانی در بهترین زمان سفر به پنانگ داشته باشید باید سعی کنید در ایامی از سال که هزینه ها در وضعیت نرمال و ارزان قرار دارد تاریخ سفر خود را تعیین کنید.

دقت کنید که ایام زمستان عموما گزینه ای مناسب برای سفر شما محسوب می شود زیرا رستوران ها و همینطور فست فودها محصولات خود را در طرح های تخفیف عرضه می کنند.

هتل ها نیز برای جذب بیشتر مشتری به سراغ طرح های تخفیف می روند.

سفر به پنانگ و صرفه جویی

اگر می خواهید سفرتان بسیار ارزان باشد در هنگامی که به دنبال تاکسی هستید قطعاً قبل از حرکت در خصوص مبلغ پرداختی با راننده توافق کنید.

اگر فصل های گرم سال را برای سفر به ایالت پنانگ انتخاب کرده باشید می توانید به سادگی از چادرها استفاده کنید و این برای دوستداران فصل گرم بهترین زمان سفر به پنانگ است . شما برای چادر زدن در کمپ ها نیاز به پرداخت هزینه های زیادی نخواهید داشت.

استفاده از غذاهای محلی سبب می شود که هم با فرهنگ خاص مردم ایالت پنانگ آشنا شوید و هم در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

جاذبه های دیدنی ایالت پنانگ

افرادی که ایالت پنانگ را برای سفر انتخاب می کنند قطعاً باید از خانه تاریخی خوکونگسی دیدن کنند. با گشت و گذار در بخش های مختلف این خانه می توانید با فرهنگ بومی چینی به سادگی آشنا شوید. معماری این عمارت تاریخی سبب شده است که در جهان مشهور باشد و همواره مقصد مسافران تور پنانگ باشد.

جمع بندی در خصوص ایالت پنانگ

به طور کلی بازدید از ایالت پنانگ سبب می شود تا فرهنگ های مختلفی به شما معرفی شود و درباره پنانگ هرچه بیشتر بدانید. به عنوان مثال عمارت تاریخی چینی در جرج تاون پنانگ یکی از بهترین مکان هایی است که توسط سیاسمتداران و همینطور تاجران بزرگ اداره شده است. بازدید از این سنگ فرش های شگفت انگیز و همینطور شیشه های رنگی این عمارت شما را در فکر فرو می برد.

برای سفر به ایالت پنانگ در ابتدا سلیقه خود را با توجه به فصل های مختلف بسنجید و سپس بهترین زمان سفر به پنانگ را انتخاب کنید.

گشت و گذار در پنانگ یقیناً یکی از بهترین خاطرات شما خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تور مالزی ، تور پنانگ با کارشناسان ما در آژانس گردشگری سفری دیگر تماس بگیرید. شماره تماس ما ۸۸۸۵۱۰۸۰ است.

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

سفری دیگر اجرا ایزی تم