درباره سنگاپور

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

درباره سنگاپور

برای تجربه ی جهان اول در قلب جهان سوم آماده شوید. سنگاپور، کشوری که استانداردهای سطح اول جهانی را به جهان سوم کشانده و علیرغم مساحت بسیار کوچکش، جمعیت و گردشگران فراوانی را در خود جای داده است، مقصد افراد بسیاری  است که تور سنگاپور را برای لذت بردن از روزهای تعطیل خود انتخاب کرده اند.

تور مالزی سنگاپور

کشور سنگاپور یک شهر-ایالت است که پیشتر، خود یکی از ایالت های مالزی بوده ولی در سال ۱۹۶۵ از مالزی اعلام استقلال کرد. پس از اعلام استقلال، سنگاپور تبدیل به یکی از موفق ترین و پیشرفته ترین کشورهای دنیا شد. به دلایل بسیار این کشور یکی از محبوبترین مقاصد گردشگری است که یکی از آنها قوانین آسان ورود به سنگاپور است.

با جمعیتی برابر با ۵٫۵ میلیون نفر، سنگاپور پس از موناکو دومین شهر پرجمعیت جهان است. با این وجود، برخلاف بیشتر ابرشهرهای دنیا سنگاپور، با بیش از ۵۰% پوشش سبز گیاهی و باغ های متعدد، عملاً یک باغ-شهر سحرانگیز است.

تور مالزی سنگاپور

مرکز سنگاپور در جنوب آن واقع شده است که شامل مرکز خرید اورچارد، منطقه ی کنار رودخانه، منطقه ی جدید مارینا بِی و منطقه ی اداری شنتون که از آسمان خراش ها پر شده است.

کشور سنگاپور در جنوب شرق آسیا و دقیقاً بالای خط استوای زمین قرار گرفته است. بنابراین از نظر آب و هوایی بسیار شبیه به مالزی است و آب و هوای گرمسیری دارد. بواسطه ی قرارگیری ۱ درجه بالای خط استوا، آب و هوای سنگاپور معمولاً آفتابی است و این کشور فصل مشخصی ندارد. اغلب روزهای سال بارانی است. این باران ها بطور غیرمنتظره و شدید است و بندرت بیش از یک ساعت طول میکشد.

دمای هوای در طول سال مقدار تقریباً ثابتی دارد، بطوریکه در دسامبر و ژانویه دمای هوا در روز ۲۹٫۵ درجه سلسیوس و در شب به ۲۲٫۵ درجه میرسد و در بقیه ی سال دمای هوا در طول روز ۳۲ درجه و در شب به ۲۴ درجه سلسیوس کاهش پیدا میکند.

تور مالزی سنگاپور

سنگاپور بعنوان کشوری چند ملیتی به خود میبالد. این کشور علیرغم اندازه ی کوچکش پراکندگی ملیت بالایی دارد. بیشتر جمعیت ۵٫۵ میلیون نفری سنگاپور را چینی ها تشکیل میدهند. ۷۵ درصد از جمعیت سنگاپور را چینی ها، ۱۴ درصد آن را مالایی ها و ۹ درصد آن را هندی ها تشکیل میدهند. مابقی جمعیت سنگاپور، ترکیبی از فرهنگ های بسیار دیگر هستند.

از نظر دینی، سنگاپور کشوری متنوع به حساب می آید، آزادی دین در این کشور تضمین شده است. از میان ادیان مختلف، بودائیسم با ۳۳ درصد بالاترین آمار را دارد.

از آنجایی که تور سنگاپور کشوری چند ملیتی است، این کشور تعطیلات رسمی مربوط به ادیان و ملیت های مختلف نظیر چینی، بودائی، هندو، مسلمانان، هندی ها و مسیحی ها را جشن میگیرد. در سنگاپور شروع سال را در روز اول ژانویه جشن میگیرد و همانند دیگر کشورهای غربی به آتش بازی در این شب میپردازند.

تور مالزی سنگاپور

یکی از جشن های دیدنی سال نو در تور سنگاپور، جشنی موسوم به جشن کف است که در سواحل جزیره ی سنتوزا برگزار میشود.

بواسطه ی اکثریت چینی جمعیت سنگاپور، بزرگترین رویداد سال، جشن سال نوی چینی ها، و یا بعبارت دقیق تر جشن لونار است. از دیگر جشن های چینی  میتوان به جشنی که در روز پنجم از ماه پنجم سال برگزار میشود اشاره کرد. این جشن، جشنواره ی قایق اژدها نام دارد. از سنت های این جشن خوردن دلمه ی برنج است که در سنگاپور به جای آنکه در برگ بامبو پیچیده شوند، در برگ پاندان پیچیده میشوند. جشنواره ی نور هندی ها نیز در سنگاپور برگزار میگردد. جشن دیواپالی در ماه اکتبر یا نوامبر برگزار میشود و محله ی هند کوچک در سنگاپور به این بهانه تزیین میشود.

تور مالزی

همانطور که گفته شد به دلیل آسانی ورود به کشور، سنگاپور یکی از برترین مقاصد گردشگری است. مسافران تور سنگاپور هر بار برای ورود به این کشور میبایست یک کارت مهاجرت را تکمیل کنند و به هنگام خروج از سنگاپور باید آن را تحویل دهند. همچنین این کشور در مورد مواد و قاچاق مواد مخدر قوانین بسیار سخت گیرانه ای دارد.

کشور سنگاپور یکی از بزرگترین قطب های پروازهای هوایی است. اگر از جایی بغیر از مالزی پنینسولار یا باتام در اندونزی به سنگاپور می آیید، راحت ترین راه برای رسیدن به سنگاپور از طریق هوایی است. اصلی ترین فرودگاه سنگاپور، فرودگاه چانگی است که فرودگاهی بین المللی، بزرگ، دلپذیر میباشد و توزیع کارت های مهاجرتی و تحویل چمدان های مسافران در این فرودگاه بسیار سریع انجام میگیرد.

سیستم حمل و نقل در سنگاپور بسیار مدرن و کارآمد بوده و هزینه ی حمل و نقل در این کشور معقول است. انواع سیستم های حمل و نقل در سنگاپور در دسترس اند، نظیر سیستم های MRT و LRT که اصلی ترین سیستم های حمل و نقل در سنگاپور هستند. این سیستم ها بسیار ارزان و قابل اطمینان هستند و شبکه ی این سیستم اکثر نقاط مورد توجه گردشگران را پوشش میدهد.

نوع دیگری از وسایل نقلیه ی عمومی که در تور سنگاپور بسیار متداول اند اتوبوس ها هستند که نقاط مختلف شهر را بهم متصل میکنند اما نسبت به سیستم MRT کندتر هستند و استفاده از آنها سخت تر است. اما مزیت استفاده از این سیستم، بهره مندی از مناظر شهر است.

تاکسی ها، از تاکسی متر استفاده میکنند و هزینه ی سفر را متناسب با طول سفرتان مشخص میکنند. قیمت ها معمولاً معقول اند اما مراقب زمان و مکانی که از تاکسی استفاده میکنید باشید، این تاکسی ها در ساعات خاصی از روز یا مراکز شلوغ شهری و همچنین انعامی که در مسیر فرودگاه میگیرند افزایش نرخ خواهند داشت. دیگر وسایل حمل و نقل شهری عبارتند از تریشاو، قایق، خودروهای اجاره ای و حتی دوچرخه ها هستند.

درباره-سنگاپور

از نظر مراکز دیدنی، سنگاپور جزو کشورهایی است که انواع و اقسام دیدنی ها را در خود جای داده است. از جمله دیدنی های سنگاپور میتوان به سواحل این کشور، باغ ها و پارک های چشم نواز آن، مراکز خرید و آسمان خراش های مدرن، معابد و مساجد، مراکز تفریحات ورزشی، مراکز اسپا و ماساژ و … اشاره کرد.

واحد پول کشور سنگاپور، دلار سنگاپور است که با نماد SGD یا S$ نمایش داده میشود و به صد سنت تقسیم بندی میشود. کشور سنگاپور با نرخ هر دلار سنگاپور برابر با تقریباً ۳۰۰۰ تومان، بین کشورهای آسیایی کشوری گران محسوب میشود.

برای تبدیل ارز همراه خود، میتوانید به یکی از جایگاه های ویژه ی تبدیل ارز بروید که تقریباً در تمامی مراکز خرید وجود دارند و نرخ مناسبی را ارائه میدهند و سریع تر از بانک ها عمل میکنند. اگر قصد تبدیل مبالغ بالا را دارید، مجدداً قیمت بگیرید و به قیمت های روی تابلوی اعلانات اکتفا نکنید چرا که ممکن است بتوانید با نرخ بهتری ارز خود را مبادله کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تور سنگاپور و یا تور مالزی سنگاپور، با کارشناسان ما در آژانس سفری دیگر تماس بگیرید. با ما با شماره تماس ۸۸۸۵۱۰۸۰ در ارتباط باشید.

 

 

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

سفری دیگر اجرا ایزی تم