درباره لنکاوی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

همه چیز درباره لنکاوی

درباره لنکاوی (LangKawi) می توان گفت که مجموعه ای از ۱۰۴ جزیره است که در سی کیلومتری ساحل ایالت پرلیس در شمال غربی مالزی ، واقع شده ؛ ولی جزو ایالت کداح است. لنکاوی ، از دو کلمه ی “لانگ” به معنی عقاب و کاوی به معنی قرمز مایل به قهوه ای  تشکیل شده است و به همین دلیل مجسمه ی عقاب در اسکله شهر کواح (Kuah) به بازدیدکنندگان خوش آمد می گوید. لنکاوی بزرگترین جزیره ی این منطقه است که سواحلی با ماسه های سفید و درخشان دارد.
و به جواهر کداح، معروف است. مساحت این جزیره است و در سال ۲۰۰۷، جمعیت آن  ۴۵ هزار نفر، برآورد شده است. در لنکاوی سیزده مسجد از جمله مسجد الحنا، مسجد نورالسلام، مسجد محسوری و… وجود دارد. در جزایر لنکاوی با سواحل متعدد و مناسب ، امکانات مختلفی برای جذب گردشگران تور مالزی  وجود دارد. لنکاوی ، ناحیه ای اداری نیز به شمار می رود و بزرگترین شهر و مرکز ، آن شهر کداح است.

لانگ کاوی ، پناهگاه بسیاری از آبزیان است و نمونه های فوق العاده ای از صدها گونه از پرندگان زیبا و کمیاب جهان دارد. این جزیره مملو از افسانه ها و میراث غنی بومی است ؛ علاوه بر آن، دارای بیشترین تنوع موجودات آبی در آسیا با بیش از پنج هزار نوع آبزی است.

درباره لنکاوی

درباره لنکاوی

سه کوه رایا (Gunung Raya) ، بوکیت ساواک (Bukit Sawak) و مت سین سانگ (Gunung Mat Cincang)

بر این جزیره سایه افکنده اند و افسانه هایی نیز در مورد آنها وجود دارد.

درباره لنکاوی

درباره لنکاوی

 

فرودگاه لنکاوی

فرودگاه بین المللی لنکاوی در جزیره ی لنکاوی در پادانگى واقع شده است. طول مدت پرواز از کوالالامپور – پایتخت مالزی – تا این فرودگاه، شصت دقیقه است. در سال ۲۰۰۸ در این فرودگاه، ۴۱٫۸۳۷ پرواز صورت گرفته و طی آن، ۱٫۱۹۶٫۶۵۶ مسافر جابه جا شده اند. این فرودگاه، محل برگزاری نمایشگاه هوا – فضا و صنایع دریایی است که یک رویداد بین المللی در صنعت هوانوردی و عملیات آکروباتیک برای اجرای عمومی است. چنین، جزو جاذبه های گردشگری تور مالزی  آن نیز به شمار می رود. این فرودگاه، مراکز خرید ، رستوران و بانک نیز دارد.درباره لنکاوی می توان گفت ، معاف از مالیات است ، و مراکز خریدش که کالاهای داخلی و خارجی زیادی عرضه می کنند. بیشتر مراکز خرید این جزیره، داخل یا اطراف شهر کوآح ، واقع شده اند.

 

مراکز خرید لنکاوی

لنکاوی فیر (LangKawi Fair Shopping)

یکی از معروف ترین مراکز خرید این جزیره، مرکز خرید لنکاوی فیر (LangKawi Fair Shopping) است که دو طبقه و صد فروشگاه دارد. از این مرکز می توان اجناسی از قبیل لوازم آرایش ، لباس، لوازم ورزشی ، شیرینی جات و… خریداری کرد.

مرکز خرید ساگا (Saga Shopping Centre)

مرکز خرید ساگا (Saga Shopping Centre) ، یکی دیگر از مراکز خرید لنکاوی است که در آن ، اجناسی از قبیل لوازم خانگی ، پوشاک و شیرینیجات به فروش می رساند.

جتی پوینت (Saga Shopping Centre)

درباره لانکاوی و مراکز خرید می توان به مرکز خرید معاف از مالیات جتی پوینت (Jetty Point Duty Free Complex) ، نیز مرکز خرید دو طبقه ای است در لانگ کاوی که می توان از آن، اجناسی از قبیل جواهرات ، دوربین ، ساعت ، کفش ، سوغاتی و انواع شکلات خرید.

مراکز خرید لنکاوی

مراکز خرید لنکاوی

سواحل لنکاوی

ساحل کوک (Pantai Kok)

درباره لانکاوی و سواحل لانکاوی می توان به ساحل کوک اشاره کردکه تفریحگاه ها و آبشار های زیبایی دارد.

ساحل کاسوارینا (Casuarina)

ساحل دیگری در این منطقه است که پر از مرجان ها و موجودات دریایی .متاسفانه درختان کاسوارین که زمانی کل منطقه را پوشانده بوده اند ، دیگر وجود ندارند.

سواحل لنکاوی

سواحل لنکاوی

 

ساحل پاسیر هیتام (Pantia Pasir Hitam)

که معنای نام آن، ساحل شن های سیاه است، در قسمت شمالی جزیره واقع شده و دهکده ای ماهی گیری در آن وجود دارد.

 ساحل تان جانگ رهو (Pantai Tanjung Rhu)

به معنی دماغه ی درختان کاج، مکان تفریحی ایده آلی است.

سواحل لنکاوی

سواحل لنکاوی

 

جزیره ی سینگابسار (Pulau Singa Besar)

که به جزیره ی شیر بزرگ معروف است، پارک حیات وحش کوچکی دارد که در آن، جانورانی مانند موش آهو، ایگوانا(نوعی بزمجه)، میمون و پرندگان کمیاب یافت می شود.

تلوک داتایی (Teluk Datai)

یکی از خلیج های این جزیره است که مناظر بسیار دیدنی برای گردشگران تور مالزی به شمار می رود.

پارک آبزیان جزیره ی پایار (Pulau Payar)

مکان مناسبی برای غواصی است. این جزیره از چهار جزیره ی مرجانی کوچک ، تشکیل شده است. انواع ماهیان رنگارنگ در آب های زلال آن به چشم می خورد.

پانتايی سنانگ (Pantai Cenang)

ساحلی باشن های سفید است و کلبه های ارزان قیمت، متل و تفریحگاه های ساحلی مجهز دارد که به سبک دهکده های سنتی مالای ساخته شده اند.

سواحل لنکاوی مالزی

سواحل لنکاوی مالزی

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفری دیگر اجرا ایزی تم