درباره پنانگ

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

همه چیز درباره پنانگ

ایالت کوچک پنانگ ، یا پینانگ در ساحل شمال غربی بخشی شبه جزیره مالزی ، واقع شده است . این ایالت که به مروارید مشرق زمین، معروف است، یکی از ایالات زیبای مالزی است که به دليل داشتن سواحل صاف و آفتابی، توجه علاقه مندان به ورزش های آبی را به خود جلب کرده است. پنانگ با مساحت ۱۰۴۶ کیلومتر مربع، دومین ایالت کوچک مالزی و پایتخت آن جورج تاون (GeorgeToWn) که از نام جورج سوم، پادشاه انگلستان، گرفته شده است.

جمعیت این ایالت در سال ۲۰۱۰ ، حدود ۱۶۱۰۰۰۰ نفر اعلام شد . در سال ۱۷۸۶، ایالت پنانگ ، به تصرف انگلیسی ها درآمد و تمام بناها، روش زندگی ، آداب و رسوم و حتی غذاهای محلی این منطقه را تحت تأثیر قرار داد که این تأثیر، تاکنون ادامه داشته است.

 

جغرافیای طبیعی پنانگ

این ایالت ، از نظر جغرافیایی به دو بخش تقسیم می شود : ۱- جزیره ی پنانگ که با مساحت ۲۹۳ کیلومتر مربع در تنگه ی مالاکا واقع شده است.

۱ – جمعیت این جزیره حدود ۵۰۰۷۲۱ نفر است.

۲ – منطقه ولسلی (Province Wellesley) که مساحت آن ۷۵۳ کیلومترمربع است و از شمال و شرق با ایالت کد اح و از جنوب با ایالت پراک، هم مرز است.جمعیت آن حدود ۷۹۶۵۰۰ نفر است. جزیره ی پنانگ شکل نامنظمی دارد و پر از تپه های جنگلی است. بلندترین نقطه ی این منطقه ، تپه ی وسترن (Western Hill) – بخشی از تپه ی پنانگ – است که ۸۳۰ متر، بالاتر  سطح دریا واقع شده است.دشت های ساحلی این منطقهمحدود است و وسیع ترین دشت آن در شمال شرقی، واقع است و دماغهای را تشکیل داده که جورج تاون در آن واقع شده است. شکل جغرافیایی ولسلی عمدتاً صاف و مسطح است. با ترور بث ، مهمترین شهر ولسلی ، در امتداد دهانه ی رودخانه ی پرای ، واقع شده است. جزیره ی پنانگ، بهشت دوست داران غذاست که از سراسر مالزی و حتی سنگاپور برای تجربه ی طعم غذای های بی نظیر به این جزیره می آیند. آشپزی پنانگ، ترکیبی ، از آشپزی چینی، هندی و مالزیایی است ؛ همچنین به شدت تحت تأثیر آشپزی تایلند قرار گرفته است. پتانگ، بهترین مرکز غذاهای خیابانی در آسیا شناخته شده است. فروشندگان دوره گرد، انواع غذا، به ویژه غذاهای دریایی تازه را در کناره جاده و خیابان می فروشند.

جغرافیای طبیعی پنانگ - درباره پنانگ

جغرافیای طبیعی پنانگ – درباره پنانگ

 

مراکز خرید پنانگ

گرچه پنانگ به نسبت گذشته، مرکزیت خرید خود را از دست داده؛ اما باز هم چند مرکز خرید مدرن دارد که همه نوع کالایی در آنها موجود است. درباره پنانگ و مراکز خرید آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مرکز خرید کوئینزبای (Queensbay Mall)

در حال حاضر ، بزرگ ترین مرکز خرید نواحی شمالی مالزی و ایالت پنانگ است که ، واقع شده است. این مرکز، پنج طبقه فروشگاه و هشت طبقه پارکینگ دارد. و در آن اسباب بازی، کتاب، کامپیوتر، موبایل و وسایل دیجیتالی، پوشاک و… به فروش می رسد. در این مرکز خرید، سینما، پارک و گیم نت هم وجود دارد.

مرکز خرید کوئینزبای - درباره پنانگ

مرکز خرید کوئینزبای – درباره پنانگ

 

گارنی پلازا (Gurnay Plaza)

این مرکز خرید، مرکز اصلی فروش لوازم خانگی و دومین مرکز خرید بزرگ در ایالت پنانگ است که در گردشگاه ساحلی گارنی درایو در جورج تاون، واقع شده است. بزرگ ترین سینمای نواحی شمالی مالزی در این مرکز است. همه نوع کالایی از جمله دیویدی، سیدی ، وسایل الکترونیکی ، پوشاک و لوازم ورزشی ، پوشاک بچه و اسباب بازی ، مواد غذایی و نوشیدنی ، ساعت و جواهر آلات ، مبلمان و دکور و… در این مرکز به فروش میرسد. گارنی پلازا مراکز سرگرمی و تفریحی زیادی نیز دارد.

برج کومتار (Komtar Tower)

برج کو متار ، بلندترین ساختمان پنانگ و ششمین ساختمان بلند مالزی است در مرکز شهر جورج تاون. این برج اداری و تفریحی ، ۲۳۲ متر ، ارتفاع و ۶۵ طبقه دارد. یازده طبقه ی این برج به پارکینگ، هفده طبقه ی آن به هتل های بین المللی و یازده طبقه ی آن هم به مراکز خرید لوکس و گران قیمت اختصاص دارد.

 

دیدنی های پنانگ

دیدنی های پنانگ عبارتند از :

برج ساعت جوبیلی (Jubilee)

در سال ۱۸۹۷ به هزینه ی یک میلیونر چینی برای بزرگ داشت شصتمین سالگرد سلطنت ملکه ویکتوریا در شهر جورج تاون ساخته شد.یکی از مناطقی است که گردشگران تور مالزی از آن دیدن می کنند.

قلعه ی کورن و الیز (Fort Cornwallis)

این قلعه از سال ۱۷۸۶ که کاپیتان فرانسیس لایت (FranciS Light Captain) ، یک انگلیسی از شرکت هند شرقی ، اولین بار به این ایالت آمد ، تاکنون به عنوان دژی رو به دریا  در شهر جورج تاون پابرجا باقی مانده است و توپ های جنگی آن را کامل می کند.موزه و نمایشگاه هنری پنانگ، نشان دهنده ی تاریخ این ایالت است. جلوی این موزه، مجسمه ای فرانسیس لایت قرار دارد.

قلعه ی کورن و الیز - دیدنی های پنانگ

قلعه ی کورن و الیز – دیدنی های پنانگ

 

مسجد کاپیتان کلینگ (Kapitan Kling)

که در خیابانی به همین نام است، اوایل قرن نوزدهم توسط مسلمانان جنوب هند بنا شد.یکی از معروف ترین مساجد مالزی است که گردشگران تور مالزی از آن دیدن می کنند.

معبد الهه ی رحمت (Goddess of Mercy)

است، که در سال ۱۸۰۰ ساخته شده است.

 معبد هندی سری ماریامان (Sri Mariamman)

در سال ۱۸۸۳ بنا شله و با تصاویری از خدایان هند و تزیین شده است. این معبد، نزدیک معبد الهه ی رحمت است.

خوکونگسی (Khoo Kongsii)

کشور به سبک چینی است که سقف آن با چند اژدهای آبی، گل ها، پرندگان و تصاویر خیالی، تزیین شده است. روی دیوارها ، ستون ها و پنجره های داخل بنا ، تصاویری از موجودات افسانه ای چینی ، نقش بسته است.سایر مکان های دیدنی این ایالت ، عبارتند از تپه ی پنانگ ، باغ گیاه شناسی ، معبد مارهای کک لوک سی ، که بزرگترین و یکی از زیباترین معابد بودایی در آسیای جنوب شرقی است که در نزدیکی جورج تاون بالای نپه ای قرار دارد.

 

 

سواحل پنانگ

سفر به پنانگ ، بدون دیدن سواحل شنی آن که از تانجونگ بونگا (Tanjung Bungah) تا باتوفرینگی (Batu Ferringhi) امتداد یافته است، کامل نمی شود. به دلیلوجود جاذبه های طبیعی و آثار فرهنگی در مرکز این ایالت، این شهر به جواهر شرقی ، معروف است.

تانجونگ بونگا - سواحل پنانگ

تانجونگ بونگا – سواحل پنانگ

لیست دیدنی های پنانگ

  • برج کومتار
  • برج ساعت جوبیلی
  • قلعه ی کورن و الیز
  • مسجد کاپیتان کلینگ
  • معبد الهه ی رحمت
  • معبد هندی سری ماریامان
  • خوکونگسی
  • تانجونگ بونگا
  • باتوفرینگی

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفری دیگر اجرا ایزی تم