دیدنی های مالزی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

دیدنی های مالزی

دیدنی های مالزی بسیار زیاد است. این کشور دارای طبیعتی زیبا و آثار تاریخی فراوان است. کشور مالزی را میتوان یکی از دیدنی ترین کشورهای آسیا به حساب آورد. منطقه ای سرسبز با فرهنگی ویژه که جذابیت های بسیاری را در خود جای داده است. در این مقاله به معرفی مکانهای دیدنی مالزی میپردازیم.

دیدنی های مالزی

از جمله دیدنی های مالزی این است که این کشور، کشوری بسیار زیبا با طبیعتی اعجاب آور است. این کشور ترکیب سنت و مدرنیته را با هم دارد . جنگل های قدیمی و زیبا با قدمت صدها سال از زیبایی های این کشور است. همچنین رودخانه های پر آب و طبیعت جانوری غنی با حیواناتی کم یاب از جذاب ترین  دیدنی های مالزی هستند. زیبایی های کشور مالزی چشم نواز است.در هر گوشه از این کشور میتوانید بخشی از  دیدنی های مالزی را پیدا کنید.

گشت و گذاری در میان دیدنی های مالزی

یکی از شهرهای زیبای کشور مالزی پایتخت این کشور شهر کوالالامپور است. بیشتر دیدنی های مالزی را میتوانید در این شهر پیدا کنید.اگرچه کوالالامپور یکی از شلوغ ترین شهرهای دنیا است اما شگفتی های تاریخی و طبیعی بسیاری دارد. ترکیب ادیان و فرهنگهای مختلف موجب شده تا دیدنی های مالزی خیره کننده باشند. در این کشور مذاهب مختلف هندو، چینی، مسلمان، بودایی، مسیحی و مالائی در کنار هم زندگی میکنند که ترکیب این فرهنگها دیدنی های مالزی را بی پایان کرده است.

دیدنی های مالزی | تور مازی | قیمت تور مالزی 88851080-021

برج های دوقلو پتروناس

از  جذاب ترین دیدنی های مالزی برج های دو قلوی پتروناس میباشند. این دو برج ۴۵۲ متری نماد کشور مالزی هستند که جزء دیدنی های پایتخت مالزی، شهر کوآلالامپور میباشند.

دیدنی های مالزی | تور مازی | قیمت تور مالزی 88851080-021

غار باتو

یکی دیگر از  دیدنی های مالزی که از مهمترین آثار تاریخی کوالالامپور محسوب میشود، غارهای باتو است. این منطقه که در میان  دیدنی های مالزی جزء محبوبترین مکان ها قرار دارد، شامل سه غار بسیار بزرگ و چند غار کوچک میشود که گفته میشود قدمت آنها به ۴۰۰ میلیون سال قبل برمیگردد. دیدنی ترین بخش در بازدید از غار باتو مجسمۀ طلایی ۴۳ است که هر ساله هندوهای بسیاری از سراسر دنیا برای زیارت آن راهی این منطقه میشوند.

دیدنی های مالزی | تور مازی | قیمت تور مالزی 88851080-021

بازار مرکزی

از بازارهای قدیمی شهر کوالالامپور کشور مالزی بازار مرکزی این شهر است. قدمت این بازار به سال ۱۸۸۸ برمیگردد و در قسمت شرقی رودخانۀ چین ساخته شده است. در این بازار میتوانید انواع مختلف صنایع دستی، اشیاء قدیمی و صنایع دستی و انواع سوغاتی های محلی را تهیه نمود. در حال حاضر این بازار دو طبقه دارد که میتوانید پس از جستجو و گردش در خرید خود در طبقه دوم بازار غذاهای سنتی مردم کشور مالزی را امتحان کنید. در حقیقت شما هم خرید میکنید و هم از یکی از دیدنی های مالزی بازدید میکنید.

دیدنی های مالزی | تور مازی | قیمت تور مالزی 88851080-021

بازدید از مساجد محبوب ترین دیدنی های مالزی

مردم کشور مالزی مذاهب مختلفی دارند. از جمله مذاهب این کشور میتوان از هندو، چینی، مسلمان، بودایی، مسیحی و مالائی نام برد. هر مذهبی در این کشور آزادانه به تبلیغ و عبادت مشغول است و در میان دیدنی های مالزی میتوان از معابد ادیان مختلف نام برد که بسیاری از این معابد و دیدنی های مالزی امروزه در میان آثار تاریخی آن کشور قرار گرفته اند. اما بیشتر مردم این کشور مسلمان هستند و در سفر به کشور مالزی به سادگی میتوانید مساجد را پیدا کنید. مساجد کشور مالزی مانند بسیاری دیگر از آثار این کشور زیبا و هنرمندانه ساخته شده اند. اگر گذرتان به کشور مالزی افتاد حتما به مساجد آن سر بزنید.

از زیباترین دیدنی های مالزی میتوان از مسجد Jamek نام برد. این مسجد را قدیمی ترین مسجد کشور مالزی میدانند که معماری آن به سبک موریتانیائی است. مسجد Negara نیز مسجدی بسیار زیبا است. مسجد ملی مالزی یک مسجد بزرگ است که شهرت آن به ۴۹ گنبد کوچک و بزرگ آن است. یک گنبد اصلی بزرگ و ۴۸ گنبد جانبی در این مسجد وجود دارد.

دیدنی های مالزی | تور مازی | قیمت تور مالزی 88851080-021

قدم زدن در کنار دریاچه

از جذاب ترین دیرنی های مالزی میتوان به گشت و گذار در حاشیۀ دریاچۀ مشهور کوالالامپور اشاره کرد. این دریاچه که در مرکز شهر قرار گرفته است، ۹۳ هکتار وسعت دارد در حاشیۀ دریاچه نیز میتوانید طبیعت سبز و زیبای منطقه را ببینید. از جذابیتهای دیگر حاشیه این دریاچه حضور آهو و گوزن اهلی در اطراف آن است. اگر به سمت شمال پارک بروید میتوانید چند آبشار زیبا را ببیند و بنای یاد بود مالزی نیز در مجاورت آنها قرار دارد.

دیدنی های مالزی | تور مازی | قیمت تور مالزی 88851080-021

موزه ملی مالزی
 National Museum of Malaysia

از دیگر دیدنی های مالزی موزۀ ملی این کشور است. این موزه را در یک ساختمان قدیمی ساخته شده که قدمت آن به ۱۹۶۰ میرسد. در این موزه میتوانید یک مجموعه از آثار تاریخی و فرهنگی و هنری مردم مالزی را ببینید. در سالهای اخیر با سرمایه گذاری های انجام شده این موزه رو به بازسازی و رشد است. آثار این موزه بیشتر از مجموعه های شخصی ثروتمندان است و در میان آثار آن میتوان گنجینه های داخل کشتی های غرق شده را نیز دید. تجمع گنجینه های افراد و فرهنگهای مختلف در کنار هم یکی از زیباترین دیدنی های مالزی را پدید آورده است.

دیدنی های مالزی | تور مازی | قیمت تور مالزی 88851080-021

جزایر پِرهِنتیان

یک مجمع الجزایر زیبای کشور مالزی، سواحلی با آب های زلال آبی و شن های سفید رنگ در فضایی سرسبز با هوایی بهشتی. این منطقه از نظر حیات گیاهی و جانوری بسیار غنی است و برای علاقه مندان به طبیعت عکس برداری و غواصی یک بهشت زیبا محسوب میشود. اگر اهل شنا و غواصی هستید یا میخواهید کایاک سواری کنید و یا در کنار ساحل استراحت کنید حتما به این منطقه سری بزنید. بدون شک گردش در جزایر مالزی جزء محبوب ترین دیدنی های مالزی خواهد می باشد.

دیدنی های مالزی | تور مازی | قیمت تور مالزی 88851080-021

شهر آبی سان وی لاگون
Sunway Lagoon
یکی از جذاب ترین دیدنی های مالزی ، مجموعه تفریحی سان وی لاگون است. شهرت این مجموعه به پارک آبی آن است که یکی از جاذبه های تفریحی مشهور این منطقه است. افتتاح این مرکز به سال ۱۹۹۳ صورت گرفت و در سالهای اخیر یکی از عوامل جذب گردشگران به کشور مالزی بوده است. به کسانی که مایلند به این پارک سفر کنند توصیه میکنیم که یک روز از سفر خود را به این تفریح اختصاص دهند.

این مرکز تفریحی سه قسمت دارد و در کنار پارک و مرکز تفریحی مراکز خرید و فروشگاههای مشهوری نیز وجود دارد که عرضه کننده کالاها و برندهای مشهور سراسر دنیا است.

دیدنی های مالزی | تور مازی | قیمت تور مالزی 88851080-021

باغ پرندگان کوالالامپور محبوب ترین دیدنی های مالزی

بدون شک محبوب ترین دیدنی های مالزی برای عاشقان طبیعت در این قسمت قرار دارد. عاشقان پرندگان میتوانند یک مکان شگفت آور را در سفر به کشور مالزی تجربه کنند. باغ پرندگان کوالالامپور به دلیل طبیعت شگفت اور این کشور دارای گونه های جانوری بسیار زیاد است. مساحت این باغ ۲۱ هکتار است و زمان ساخت آن به سال ۱۹۹۱ برمیگردد. این باغ پرندگان بیشتر شبیه به یک جنگل زیباست که بیشتر از ۵ هزار پرنده را در خود جای داده است. انواع مختلفی از فلامینگو، قرقاول، طوطس، ماکائو، مرغ مینا و … را در خود جای داده است. در این پارک پرندگان آزاد هستند و بازدیدکنندگان میتوانند زندگی پرندگان را از نزدیک دنبال کنند. گشت و گذار در میان زندگی آزاد این پرندگان از جذاب ترین دیدنی های مالزی می باشد.

پارک پروانه های کوالالامپور

KL Butterfly Park
پارک پروانه های کوالالامپور یک مجموعۀ شگفت آور است که برای حشره شناسان و علاقه مندان تور مالزی به حشرات بهشت محسوب میشود. در این پارک بیشتر از ۶ هزار پروانه زندگی میکنند که بسیاری از آنها نایاب هستند. ۱۲۰گونه از پروانه ها در یک محیط طبیعی در کنار ۱۵ هزار نوع گیاه مختلف بازسازی شگفت آوری از یک جنگل بارانی است. در این باغ بزرگ پروانه های بزرگ را میتوانید ببینید همچنین انواع عجیببی از حشرات و عنکبوتها نیز به نمایش گذاشته شده است. اگر اهل جمع آوری و خرید حشرات خشک شده هستید میتوانید در فروشگاه های این مرکز نمونه های شگفت آوری را تهیه کنید. این پارک زیبا برای علاقه مندان به حشره شناسی جزء محبوب ترین دیدنی های مالزی به حساب می آید.

دیدنی های مالزی | تور مازی | قیمت تور مالزی 88851080-021

میدان مردکا اسکوئر

مردکا اسکوئر را میدان استقلال مالزی میدانند. این میدان جزء تاریخی ترین دیدنی های مالزی محسوب میشود که ساخت آن را به سال ۱۹۵۷ نسبت داده اند زمانی که با پایین کشیدن پرچم انگلستان، پرچم کشور مالزی در این میدان افراشته شد و استقلال این کشور اعلام شد. همه ساله مردم کشور مالزی روز ۳۱ آگوست را گرامی میدارند. بلندترین میله پرچم دنیا با ارتفاع ۱۰۰۰ متر نیز در این میدان  قرار دارد. این میدان برای مردم مالزی از احترام بسیاری برخوردار است.

روستای فرانسوی در میان دیدنی های مالزی!

زمانی که از شهر کوالالامپور خارج میشوید یکی از مناطق گردشگری و دیدنی های مالزی را میتوانید ببینید. این مکان یک استراحتگاه ویژه است که در قرن ۱۸ با الگوبرداری از یک روستای فرانسوی ساخته شده است. علت نامگذاری این روستا نیز همین مسئله می باشد. این منطقه در حقیقت روستایی است که دو بخش دارد بخش اول آن تپه برجایا است و بخش دوم بوکیت تینگجی است از این روستا تا کوالالامپور کمتر از یک ساعت رانندگی فاصله است. گفته میشود که همۀ لوازم و موادی که برای ساختن این روستا به کار برده شده از کشور فرانسه وارد شده است همین مسئله این روستا را به یکی از دیدنی های مالزی تبدیل کرده است.

ارتفاعات کوالالامپور

درباره دیدنی های مالزی هرچه بگوییم باز هم ناگفته های بسیاری وجود دارد. در این کشور میتوانید برای هر سلیقه ای یک مکان مناسب پیدا کنید. دیدنی های مالزی در سواحل و شهرهای آن خلاصه نمیشوند. در کوهستان ها و جنگل ها نیز دیدنی های مالزی چشم شما را خیره خواهند کرد. افرادی تور مالزی به دنبال آرامش در تعطیلات هستند میتوانند ارتفاعات اطراف کوالالامپور را برای تعطیلات امتحان کنند. این منطقه جزئی از محبوب ترین دیدنی های مالزی است. این منطقه یک محیط طبیعی زیباست که چشم اندازی خیره کننده از طبیعت دارد و معماری قدیمی مردم مالزی در اطراف آن دیده میشود. مشهورترین ارتفاعات در اطراف پایتخت کشور مالزی را در ادامه معرفی خواهیم کرد.

ارتفاعات کامرون: کشف این ارتفاعات توسط فردی بنام ویلیام کامرون در سال ۱۸۸۵ مورد معرفی گرفته است. کافی است ۲۹۵ کیلومتر از کوالالامپور فاصله بگیرید تا به یک منطقه طبیعی زیبا برسید. پیش از این در این منطقه کشاورزی رواج داشت و کشت چای در آن صورت میگرفت. امروزه تنها برای کشاورزی استفاده میشود. در  این منطقه هیچ نشانه ای از شلوغی و آلودگی های شهری وجود ندارد. همچنین چند جاذبۀ مشهور این منطقه مانند پارک پروانه ها، خانه دریاچه ، باغ گل رز و باغ توت فرنگی را در ارتفاعات این منطقه میتوانید پیدا کنید.

تپه فریزر: از دیگر مناطق زیبایی که در اطراف کوالالامپور وجود دارد تپه فریزر است. کشف این تپه در قرن نوزدهم و توسط جیمز فریزر صورت گرفته است. این منطقه یک منطقه ییلاقی است که معماری سنتی زیبایی دارد. در حال حاضر بیشتر خانه های این منطقه به عنوان مهمان خانه برای گردشگران فعالیت میکنند. در ارتفاعات فریزر میتوانید برج ساعت مشهور مالزی را ببینید. اگر اهل گلف هستید یک باشگاه گلف نیز در آن وجود دارد و همچنین آبشارهای jeriau برای گردش مکان مناسبی هستند. برای وعده های غذایی نیز نگران نباشید. در این منطقه رستورانهای زیادی وجود دارد.

آکواریوم KLCC  کوالالامپور

در منطقه ای مانند مالزی، طبیعت روی خشکی بسیار چشمگیر است اما طبیعت زیر آب نیز در این مناطق شگفت انگیز است. آب های گرم این منطقه محل زندگی انواع ماهی ها و موجودات دریایی از زیباترین دیدنی های مالزی است که تا ساعت ها چشم هر بیننده ای را خیره میکند. بسیاری از افراد برای غواصی در آب ها به سواحل میروند اما اگر اهل غواصی نیستید میتوانید به آکواریوم بزرگ کوالالامپور بروید. این آکواریوم در میان چهار آکواریوم بزرگ و مشهور دنیا جای دارد. ماهی های آن از میان ماهی های کمیابی هستند که ساکن عمیق ترین آبها میباشند. از جذابترین دیدنی های مالزی بخش بازدید از آکواریوم KLCC تونلهای زیر آبی آن است که همچنین شما میتوانید در جلسات غواصی شرکت کنید یا در غذا دادن به ماهی ها مشارکت کنید.

مساحت آکواریوم بزرگ کوالالامپور ۶۰هزار متر مربع است و یکی از بزرگترین آکواریوم های دنیاست.

صرف غذا در مالزی

از امتیازات سفر به یک کشور مسلمان این است که برای خوردن غذا در این کشور دچار مشکل نخواهید شد. در کشور مالزی میتوانید انواع غذاهای خوشرنگ و لعاب مالزی را به صورت حلال پیدا کنید. شما میتوانید این غذاهای رنگارنگ را در مجاورت هرکدام از دیدنی های مالزی پیدا کنید. در ادامه به چند مورد دربارۀ فرهنگ غذایی و انواع غذاهای مالزی میپردازیم.

دیدنی های مالزی | تور مازی | قیمت تور مالزی 88851080-021

فرهنگ غذایی مردم کشور مالزی

دیدن بشقابهای رنگارنگ غذاهای خوش آب و رنگ نیز میتواند جزء دیدنی های مالزی محسوب شود. فرهنگ غذایی مردم کشور مالزی از ترکیب فرهنگ غذایی مردم تایوانی، اتیوپی و هند ایجاد شده است. ظرف غذای مردم مالزی یک هنر ترکیبی شگفت آور را پیش چشم میگسترد. غذاهای مردم مالزی سه دسته هستند. دسته اول غذاهای خیابانی هستند که ترکیبی از برنج با ماهی و سبزیجات را شامل میشوند.

دسته دوم غذاهای فست فودی هستند و سومین دسته رستورانها را شامل میشود که هر نوع غذایی را در خود جای داده اند.

کمتر پیش می آید که مردم این کشور در خانه غذا بخورند بیشتر مردم مالزی بیرون از خانه غذا میخورند. سنت غذایی در این کشور این است که غذا را در یک دیس بزرگ سرو میکنند و با دست میل میکنند.

عموما مردم  کشور مالزی در بیرون از منازل و در رستوران ها غذا می خورند. در هنگام خوردن غذا از دست خود (بخصوص دست راست) استفاده می کنند. معمولا غذا در یک بشقاب بزرگ یا دیس سرو می شود.

دیدنی های مالزی | تور مازی | قیمت تور مالزی 88851080-021

در ادامه با چند مورد از غذاهای مردم کشور مالزی آشنا میشویم.

ساتای

این غذا کبابی پر طرفدار در کشور مالزی است که در آن گوشت را پس از خواباندن در شیره نارگیل، زردچوبه و ادویه محلی، در سس مخصوصی میخوابانند و روی زغال میپزند.

دیدنی های مالزی | تور مازی | قیمت تور مالزی 88851080-021

ناسی لماک (Nasi lemak)

از مشهورترین غذاهای مردم کشور مالزی ناسی لماک است. این غذا در حقیقت برنج چربی است که از شب قبل در شیره نارگیل خیس کرده اند و همراه با بادام زمینی سرخ شده، تخم مرغ، ماهی خشک شده و سس تند میگو سرو میشود. ناسی لماک یک غذای گرانقیمت است که در رستوران های مشهور فروخته میشود.

دیدنی های مالزی | تور مازی | قیمت تور مالزی 88851080-021

نودل سرخ شده (me Goreng)

نودل ها از غذاهای مورد علاقه مردم کشور مالزی هستند که با دهها روش مختلف پخته و سرو میشوند. نودل سرخ شده یک نودل با طعم تند است که با موسیر و پیاز و سیر و گوشت مرغ یا میگو طبخ میشود و با سبزیجات آن را تزیین میکنند، این غذای پر طرفدار را میتوانید در همۀ دکه های فروش غذا و رستوران های کشور مالزی پیدا کنید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط مالزی، ویزای مالزی و تور مالزی  ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱.

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

سفری دیگر اجرا ایزی تم