مجسمه مرلیون

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

مجسمه مرلیون

سنگاپور کشوری با دیدنی های بی پایان است. با سرمایه گذاری های گسترده در زمینه ی گردشگری، این کشور تبدیل به یکی از قطب های گردشگری جهان شده است. از نظر جاذبه های گردشگری این کشور میتوان فهرستی بلند بالا تهیه کرد و به توضیح هر یک پرداخت. اما سنگاپور نیز مانند هر کشور دیگری یک نماد برجسته دارد و آن مجسمه مرلیون است. با هم مرور دیدنی های سنگاپور را از این نماد شروع میکنیم.

نماد کشور سنگاپور، یک سر شیر قرمز رنگ با پنج خط یال در پس زمینه ای سفید رنگ است. به استناد گفته ی دولت سنگاپور “این سر شیر نماد شجاعت، قدرت، تعالی، و همچنین پایداری در برابر سختی ها است. رنگ آن قرمز یکدست در زمینه ی سفید است-رنگ های پرچم سنگاپور. پنج یال شیر نشان دهنده ی پنج عامل ایده آلی است که در پنج ستاره ی پرچم کشور سنگاپور نیز مجسم شده اند. این پنج عامل عبارتند از دموکراسی، صلح، پیشرفت، عدالت و برابری است.”

دیدنی های سنگاپور: مجسمه مرلیون

مجسمه ای از این نماد در کنار خلیج مارینا (Marina Bay) قرار گرفته شده است. مرلیون نماد معروف سنگاپور است که موجودی افسانه ای با سری از شیر و بدنی از ماهی است. نام این موجود از دو بخش مِر به معنای دریا و لیون به معنای شیر تشکیل شده است. بدن ماهی مانند این مجسمه نشان دهنده ی ریشه های کشور سنگاپور است. زمانیکه این کشور تِماسک، به معنای شهر دریا، نامیده میشد تنها یک دهکده ی ماهیگیری بود.اما سر شیر نشان دهنده ی نام اصلی سنگاپور، سینگاپورا، به معنای شهر شیر است.

این نماد توسط الک فریزِر طراحی و از مجسمه ی آن در سال ۱۹۷۲ توسط نخست وزیر وقت، لی کوآن یو پرده برداری شد. مجسمه ی اصلی دقیقاً در دهانه ی رودخانه سنگاپور واقع بود. اما با افتتاح پل اسپلنید در سال ۱۹۹۷، منظره ی مجسمه ی مرلیون از خلیج مارینا مسدود شد. بنابراین مسئولان کشور تصمیم به جابجا کردن مجسمه به محل فعلی اش گرفتند.

مجسمه مرلیون

مجسمه مرلیون

هم اکنون نماد کشور سنگاپور، در پارک مرلیون و رو به خلیج مارینا و در مقابل هتل فولرتون واقع شده است. درست ۳۰ سال پس از اولین پرده برداری از نماد شهر، در ۱۵ سپتامبر ۲۰۰۲، نخست وزیر سابق سنگاپور، لی کوآن یو به محل جدید پرده برداری از مجسمه آمد و خود این مراسم را مجدداً انجام داد.
این مجسمه رو به شرق دارد و محل جدید قرارگیری نماد کشور، به گردشگران نمایی وسیع برای عکس گرفتن میدهد. با سیستم پمپاژ آب دوگانه، آب با فشار زیاد از دهان این شیر-ماهیِ ۸٫۶ متری که وزنی معادل ۷۰ تن دارد به بیرون فواره میزند. در پارک مرلیون، مجسمه ی کوچکتری نیز از مرلیون قرار دارد که محلی ها آن را “توله مرلیون” مینامند. این مجسمه کوچک ۲ متر ارتفاع و ۳ تن وزن دارد.
از میان هفت مجسمه ی رسمی مرلیون در سنگاپور، مجسمه ی اصلی که در مقابل خلیج مارینا قرار گرفته و توله اش که در پارک مرلیون واقع شده است معروفترین مجسمه ها هستند.

مجسمه مرلیون یکی از دیدنی های سنگاپور است که هر گردشگری که به تور سنگاپور میرود، بازدید از آن را جزو اولویت های خود قرار میدهد. انواع مجسمه های مرلیون در اندازه های مختلف بعنوان سوغات در کشور سنگاپور ارائه میشوند. نه تنها مجسمه مرلیون، بلکه سرکلیدی مرلیون، آویز موبایل مرلیون، مگنت های روی یخچال، عروسک های مرلیون و تیشرت هایی با تصویر مرلیون نیز توسط مسافران تور سنگاپور بعنوان سوغات از سنگاپور خریداری میشود.

مجسمه مرلیون

کافیست در طول روز به این پارک سری بزنید تا با خیل عظیم جمعیتی که تنها برای گرفتن یک عکس یادگاری از تور سنگاپور خود با مجسمه مرلیون، خود را به این پارک رسانده اند را ببیند. بهترین زمان برای بازدید از مجسمه مرلیون صبح زود و آخر شب است چرا که در این اوقات پارک مرلیون کمتر شلوغ است و میتوانید از منظره ی دل انگیز طلوع یا غروب خورشید لذت ببرید. ورود به پارک مرلیون برای عموم آزاد و رایگان است و زمان خاصی برای ورود و خروج به این پارک وجود ندارد.
برای بازدید از مجسمه مرلیون سوار یکی از خطوط MRT شوید و در ایستگاه MRT رافل پلِیس پیاده شوید. از این ایستگاه تا پارک مرلیون تنها چند قدم فاصله است. این پارک که خود نیز جزو دیدنی های سنگاپور بشمار میرود، بتازگی بازسای شده و اکنون کافه ها، رستوران ها و حتی مراکز خرید سوغات مختلفی را در خود جای داده است.

بدون شک مجسمه مرلیون در رتبه ی نخست لیست دیدنی های سنگاپور قرار دارد. این مجسمه که برای اولین بار در سال ۱۹۷۲ توسط مجسمه ساز سنگاپوری، لیام نانگ سِنگ ساخته شد، داستان های جالب بسیاری را پشت سر گذاشته، از اولین قرارگیری اش در مقابل خلیج مارینا، تا جابجا شدنش و اصابت صاعقه به آن، متوقف ساختن فواره ی درون دهانش و غبارزدایی های هرساله، این شیر-ماهی و دیگر هم نام هایش ایده ی عکس برداری های حرفه ای و غیرحرفه ای بسیاری از افراد، اعم از ساکنین سنگاپور و مسافران تور سنگاپور بوده است.

در تور سنگاپور خود به این پارک سری بزنید تا از نزدیک نماد کشور سنگاپور را ببینید و همانند دیگر مسافران سنگاپور، با ایده های خود تصاویری یکتا از سفر خود به سنگاپور برجای بگذارید.

برای کسب اطلاعات کامل در مورد تور سنگاپور و یا تور مالزی سنگاپور با شماره ی ۸۸۸۵۱۰۸۰ با همکاران ما در آژانس سفری دیگر تماس بگیرید.

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

سفری دیگر اجرا ایزی تم