مراکز خرید کوالالامپور

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

در این قسمت با برخی از مراکز خرید کوالالامپور ،آشنا می شوید.

مراکز خرید کوالالامپور

مراکز خرید کوالالامپور

 

مراکز خرید کوالالامپور

کوالالامپور با حدود چهارمیلیون نفر جمعیت و رفت و آمد سالانه ی میلیون ها جهانگرد، مراکز خرید متعددی دارد. برای ایرانیان، اغلب مراکز خرید تایم اسکویر ، بیبی پلازا  و لویت پلازا در منطقه ی بوکیت بین تانگ، فروشگاه سوگو و بازار پارچه فروشان مجاور خیابان اصفهان، مراکز خرید میدولی و پا ویلیون، مرکز خرید بنگسار  Centre) و گاردنز  توصیه می شود ؛ البته اجناس ارزان تر در منطقه ی چینی ها و اجناس مارک دار و گران قیمت، بیشتر در مجموعه ی تجاری برج های دوقلو (Suria KLCC) یافت می شوند.

مثلث طلایی

در شهر کوالالامپور ، در شمال شرقی مرکز شهر، واقع شده است.و مهم ترین مرکز خرید شهر است. به این منطقه که با سه خیابان اصلی به نام های ایمبی احاطه شده و مثلثی چولان را تشکیل داده، مرکز شهر کوالالامپور (KLCC) نیز اشتباه گرفت. برج های میگویند ؛ که نباید آن را با دوقلوی پتروناس، آکواریوم (KLCC) و برج کوالالامپور، در این کاردنز قسمت از شهر هستند. بوکیت بینتانگ ، که به مرکز خرید استارهیل (Star Hill) نیز معروف است، با فروشگاه هایی معروف مرکز فروش قطعات و ابزار کامپیوتر و تلفن های همراه، از مهم ترین مراکز خرید شهرند. فروشگاه سوریا  در پایین برج های دوقلو نیز از مهم ترین مراکز خرید جهان گردی در این منطقه است.

برج های دوقلوی پتروناس

این دو برج یک شکل، با ۲۰۰۳ متر ارتفاع و ۴۸ طبقه، چند صد فروشگاه در طبقات ابتدایی ، دو هتل پنج ستاره، رستوران های فراوان ، پارک تفریحی (Cosmos World) تنها سالن سینمای سه بعدی مالزی را در خود جای داده است. دو برج نیز در مثلث طلایی واقع شدهاند و از مراکز معروف خرید و گردشگری اند.

برج های دوقلو - مراکز خرید کوالالامپور

برج های دوقلو – مراکز خرید کوالالامپور

 

مرکز شهر (City Center)

یکی دیگر از  مراکز خرید کوالالامپور ، مرکز شهر، مرکز تجاری سنتی کوالالامپور می باشد و در غرب محل تلاقی دو رود کلانگ و گومباک، یعنی محل تأسیس این شهر است. اماکن تفریحی و دیدنی این منطقه عبارتند از میدان استقلال، ساختمان سلطان عبدالصمد، مسجد جامع، بنای یادبود ملی، مسجد ملی، موزه ی ملی، موزه ی هنرهای اسلامی، افلاک نمای ملی (The National Planetarium)، کاخ سلطنتی، پارک پرندگان و باغ های (Lake Gardens) در قسمت شرقی رودخانه ی کلانگ، خیابان های باریک، فروشگاه ها و رستوران های سنتی چینی، نشانه ی محله ی چینی نشین شهر است که با اجناس ارزان قیمت خود، از مراکز مهم خرید و بازدید جهان گردان نیز هست. معبد سزایا ، قدیمی ترین معبد چینی های شهر نیز در این محله است. بازار مرکزی (Central Market)، مرکز خریدی قدیمی در مرکز شهر است. در کنار سایر اجناس، صنایع دستی مالزی از مهم ترین کالاهای این مرکز خرید هستند.

بریک فیلدز (Brick Fields)

در قسمت شرقی مرکز شهر، محله ی بریک فیلدز، واقع است که به هندوستان کوچک نیز معروف است. دو معبد تین هو و بودیست ، در این محله با معماری خاص و زیبای خود، از جاذبه های گردشگری شهر هستند. صنایع دستی هند، ساری (لباس سنتی زنان هندی) و غذاهای هندی را از بازارهای این قسمت از شهر می توان تهیه کرد. فروشگاه کتاب ، که کتاب های خود را مستقیماً از لندن وارد می کند، مکانی مناسب، برای خریداران و علاقه مندان کتاب زبان انگلیسی است.

بنگ سر و میدولی (Bangsar and Mid Valley)

این مرکز خرید میدولی این مجموعه بیش از سیصد فروشگاه مختلف دارد که برخی به تنهایی ، چند هزار مترمربع وسعت دارند. این دو منطقه در جنوب مرکز شهر (City Center) ، از دیگر مناطق مهاجرنشین شهر محسوب می شوند. مجموعه ی میدولی به بنگ سر، متصل است و به خاطر فروشگاه های بزرگ و بسیارش به آن بازار بزرگ می گویند. در این مجموعه، بخشی نیز وجود دارد با نام فود گاردن با رستوران های متعدد و غذاهای متنوع.

بنگ سر و میدولی - مراکز خرید کوالالامپور

بنگ سر و میدولی – مراکز خرید کوالالامپور

 

مرکز خرید گاردن دامنسرا و هارتمان

این دو محله در غرب کوالالامپور قرار دارند و هر چند به نظر، کاملا مسکونی می رسند، ولی محلی مناسب برای تهیه ی غذاهای کشورهای مختلف با قیمت مناسب هستند. رستوران های این منطقه با عرضه ی انواع غذاهای سنتی با کیفیت و قیمتی مناسب، بسیار پرطرفدارند.این مرکز خرید و یکی از پر طرفدارترین مراکز خرید کوالالامپور است.

تونکو و عبد الرحمان (Tuanku Abdul Rahman)

یکی دیگر از مراکز خرید کوالالامپور ، تونکو عبد الرحمان است که منطقه ای سنتی و تجاری است در شمال مرکز شهر (City Center) که به جالان تار نیز معروف است. بعضی از فروشگاه های این منطقه عبارتند از جی اس گیلز ، بازار پارچه فروشان و مرکز خرید سوگو ، تئاتر ملی شهر نیز در این منطقه است و یکی از جاذبه های گردشگری شهر است. قسمت شمالی این منطقه، چوکیت نامیده می شود که مکان مناسبی برای خرید کردن است. اقلامی مثل داروهای سنتی مالایی را که در هیچ فروشگاه دیگری در کوالالامپور نمی بینید، می توانید در این منطقه پیدا کنید.

سوبانگ جایا (Subang Jaya)

سوبانگ جایا شهرکی در حومه ی کوالالامپور و یکی از شهرک های مناسب مالزی است که حدود سی سال پیش تأسیس شده و پیشرفت سریعی داشته است. ساکنان این منطقه، اغلب تحصیلات عالی دارند.پیرامید سان وی و سوبانگ پرید ، از مهم ترین مراکز خرید و مناطق تفریحی این شهرک هستند.

سوبانگ جایا - مراکز خرید کوالالامپور

سوبانگ جایا – مراکز خرید کوالالامپور

لیست مراکز خرید کوالالامپور

  • مثلث طلایی
  • برج های دوقلو
  • مرکز شهر
  • بریک فیلدز
  • بنگ سر و میدولی
  • مرکز خرید گاردن دامنسرا و هارتمان
  • تونکو و عبد الرحمان
  • سوبانگ جایا

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

سفری دیگر اجرا ایزی تم