گنتینگ کوالالامپور

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

گنتینگ کوالالامپور

یکی از جذاب‌ترین و دیدنی‌ترین مناطق شهر کوالالامپور، مجموعه گنتینگ کوالالامپور می‌باشد. اگر قصد سفر به کوالالامپور مالزی دارید پیشنهاد می‌کنیم که از این مجموعهٔ بی نظیر نیز دیدن فرمایید. بازدید از گنتینگ کوالالامپور حداقل یک روز از شما زمان می‌گیرد و اگر قصد ماندن در این مکان زیبا را دارید از هتل‌های بزرگ این مجموعه می‌توانید استفاده کنید و از سفر خود لذت ببرید.

تاریخچهٔ گنتینگ کوالالامپور

شخصی به نام «تن سری لیم گوه تونگ» در سال ۱۹۶۴ برای ایجاد یک مجموعهٔ تفریحی تجاری در بلندی‌های گنتینگ برنامه ریزی‌هایی انجام داد. وی معتقد بود که ایجاد چنین مجموعه ای با توجه به آب و هوا و پوشش گیاهی این منطقه می‌تواند بسیار جذاب باشد. وی با همکاری عده ای دیگر از افراد نسبت به سرمایه گذاری در این پروژهٔ بزرگ اقدام کرد. در سال ۱۹۷۱ اولین هتل مجموعه با نام هتل جنتینگ افتتاح شد. نام این هتل هم اکنون «تم پارک» نام دارد. مجموعهٔ گنتینگ کوالالامپور مالزی در شمال شهر کوالالامپور و در بالای یکی از رشته کوه‌های تی تی وانگ سا ساخته شده است. فاصلهٔ زمانی شهر کوالالامپور تا این مجموعه چیزی در حدود ۱ ساعت با ماشین می‌باشد. بعد از رسیدن به پایین این رشته کوه‌ها می‌توان برای رسیدن به منطقهٔ اصلی از تله کابین استفاده نمود.

گنتینگ کوالالامپور | تور کوالالامپور | تور ارزان کوالالامپور 88851080-021

زیبایی گنتینگ کوالالامپور

بلندی‌های گنتینگ کوالالامپور از زیباترین، جذاب‌ترین و تفریحی‌ترین مناطق شهر کوالالامپور است. سالانه چیزی در حدود ۲۰ میلیون نفر از این مجموعهٔ بزرگ و زیبا دیدن می‌کنند. این حجم از گردشگران و بازدید کننده نشان از زیبایی و جذاب بودن این منطقه دارد. استفاده از تله کابین برای رفت و آمد در گنتینگ کوالالامپور، آب و هوای بکر، پوشش گیاهی جذاب،‌ فرهنگ غنی مردم بومی و … به زیبایی‌های این منطقه افزوده و باعث استقبال گردشگران تور کوالالامپور شده است.

گنتینگ کوالالامپور | تور کوالالامپور | تور ارزان کوالالامپور 88851080-021

ایدهٔ ساخت گنتینگ کوالالامپور

ایدهٔ گنتینگ کوالالامپور و ساخت آن در سال ۱۹۶۴ داده شد. با توجه به فراهم بودن شرایط محیطی در این منطقه اعم از آب و هوای مناسب و پوشش گیاهی خوب ایدهٔ ساخت یک منطقه و مجموعهٔ بزرگ و جذاب در این ناحیه داده شد. کشورهای دیگر به تقلید از کشور مالزی به دنبال ساخت چنین مجموعه‌هایی هستند. دلیل این امر جالب بودن و عدم وجود نمونه‌های مشابه در این نوع از ساخت می‌باشد. کشورهای دیگر به خوبی می‌دانند که با ساخت چنین مجموعه‌هایی در کشورشان می‌تواند سیل عظیمی از گردشگران را وارد کشور خود کنند و در نتیجه رونق اقتصادی زیادی را برای کشور خود به همراه داشته باشند.

گنتینگ کوالالامپور | تور کوالالامپور | تور ارزان کوالالامپور 88851080-021

ویژگی‌های گنتینگ کوالالامپور

مجموعهٔ گنتینگ کوالالامپور امکانات بسیار زیادی را برای گردشگران فراهم آورده است. هتل‌های گوناگون و با کیفیت، پارک بازی، تله کابین، دنیای برفی، مراکز خرید و تجاری، سینما، بولینگ و …. تنها جزئی از امکانات این مجموعهٔ عظیم است. با توجه به حجم زیاد مناطق گردشگری در شهر کوالالامپور پیشنهاد می‌شود که زیبایی‌های گنتینگ کوالالامپور را در لیست دیدنی های خود قرار دهید. فاصلهٔ زمانی این مجموعهٔ عظیم تا مرکز شهر کوالالامپور زیاد نیست و در صورت سر نزدن به آن در سفر به کوالالامپور، قطعا پشیمان خواهید شد.

گنتینگ کوالالامپور | تور کوالالامپور | تور ارزان کوالالامپور 88851080-021

هتل‌های گنتینگ کوالالامپور

اگر قصد ماندن در گنتینگ کوالالامپور را دارید پیشنهاد می‌کنیم که در هتل‌های بزرگ و جذاب این منطقه سکونت داشته باشید. این منطقهٔ بزرگ دارای ۶ هتل و ۲ آپارتمان می‌باشد. پنج هتل با نام‌های هتل تم پارک (Theme Park Hotel)، هتل گنتینگ (Genting Grand Hotel)، هتل هایلندز (Highlands Hotel)، هتل ریزورت (Resort Hotel) و هتل فرست ورد (First World Hotel) جزء اولین هتل‌هایی است که در این منطقه تأسیس شده است. هتل‌هایی که در گنتینگ کوالالامپور واقع شده است به نسبت هتل‌های موجود در شهر کوالالامپور قدیمی تر می‌باشند و شباهتی به هتل‌های لوکس و مدرن این شهر ندارند.

این هتل ها با وجود این که قدیمی هستند ولی مناظر زیبا و کیفیت خوبی نیز دارند. با اقامت در هتل‌های این منطقه می‌توانید از امکانات بی نظیر آن لذت ببرید. هتل فرست ورلد که در این منطقه واقع شده است به عنوان بزرگ‌ترین هتل دنیا شناخته شده است و دارای ۶۱۰۰ اتاق و ۲ برج بلند و قدیمی است. اتاق‌های این هتل کوچک است ولی نسبت به هتل‌های دیگر این منطقه، سرویس و خدمات بهتری را به مشتریان ارائه می‌دهد.

گنتینگ کوالالامپور | تور کوالالامپور | تور ارزان کوالالامپور 88851080-021

پارک بازی گنتینگ کوالالامپور

یکی دیگر از بخش‌های جذاب و مفرح مجموعهٔ گنتینگ کوالالامپور، پارک بازی گنتینگ است که در حدود ۱۵۰ نوع بازی برای علاقه مندان (خصوصاً کودکان) فراهم آورده است. این مجموعه به دلیل تنوع زیاد بازی ها و هیجان زیاد آن ها ما بین مجموعه‌های پارک بازی مشابه خود بسیار حرفه ای تر و جذاب تر است. کلیهٔ وسایل پارک بازی در دو بخش سرباز و سرپوشیده آماده شده است. دلیل این امر نیز این است که شرایط آب و هوایی آن منطقه به صورتی است که هر لحظه ممکن است باران بیاید و این امکانات برای جلوگیری از تعلل در فرآیند کار پارک بازی انجام گرفته است. ترن برقی پرسرعت، مونوریل، سرسره‌های هیجان انگیز و کارتینگ از امکانات دیگر این پارک بازی می‌باشد.

گنتینگ کوالالامپور | تور کوالالامپور | تور ارزان کوالالامپور 88851080-021

تله کابین گنتینگ کوالالامپور

همانطور که گفتیم مجموعهٔ گنتینگ کوالالامپور دارای تله کابین نیز می‌باشد. تله کابین این منطقه طوری طراحی شده است که افرادی که از آن استفاده می‌کنند از کف شیشه ای آن می‌توانند مناظر بی نظیر آن منطقه را مشاهده کنند. جنگل‌های سبز و سرپوشیده جذابیت خاصی به این منطقه بخشیده است.

تله کابین گنتینگ کوالالامپور به زیبایی‌های بی انتهای این مجموعه افزوده است. ظرفیت هر کابین ۸ نفر می‌باشد و طول آن چیزی در حدود ۳٫۳۸ کیلومتر می‌باشد. ایستگاه ابتدایی این تله کابین در شهر گوهتون جایا است. در این تله کابین در هر ساعت چیزی در حدود ۲۰۰۰ نفر جا به جا می‌شوند. استفاده از تله کابین چه از مسیر رفت و چه از مسیر بازگشت چیزی در حدود ۱۱ دقیقه زمان می‌برد. ۱۱ دقیقه زمان بسیار خوبی برای یک سفر کوچک، لذت بخش و مفرح است. در این زمان می‌توان با دوربین عکاسی و یا فیلمبرداری این لحظات ناب را ثبت و ضبط نمود.

گنتینگ کوالالامپور | تور کوالالامپور | تور ارزان کوالالامپور 88851080-021

دنیای برفی گنتینگ کوالالامپور

در داخل تم پارک این مجموعه، یک جاذبهٔ گردشگری خاص دیگر تحت عنوان «دنیای برفی» وجود دارد. دنیای برفی (Snow World) با شبیه سازی کوه‌های آلپ و منطقهٔ برفی تجربهٔ خوبی برای مردم مالزی و گردشگرانی که به این منطقه سر می‌زنند رقم می زند. مردم با بازی کردن و سرگرم کردن خود با برف ها لذت زیادی خواهند برد و خاطرات خوشی را برای خود رقم می‌زنند. تنها مشکلی که در این منطقه وجود دارد این است که ورود دوربین عکاسی و فیلمبرداری ممنوع است و فقط از عکس‌هایی که عکاسان از آن ها می‌گیرد می‌توانند استفاده کنند. به طور کلی ایدهٔ دنیای برفی در آن آب و هوا نیز خود به جذاب شدن این منطقه کمک زیادی نموده است و طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است.

گنتینگ کوالالامپور | تور کوالالامپور | تور ارزان کوالالامپور 88851080-021

رفتن به گنتینگ کوالالامپور با اتوبوس

اتوبوس از ساده‌ترین و لذت بخش ترین راه‌های رسیدن به مجموعهٔ گنتینگ کوالالامپور می‌باشد. اتوبوس‌های مختلفی در این مسیر وجود دارد و همه روزه مسافران را در عرض یک ساعت به مقصد می‌رساند و به ازای آن مبلغی در حدود ۳٫۴۰ تا ۴٫۶۰ رینگیت (نرخ سال ۲۰۱۶) گرفته و مسافران تور کوالالامپور را تا کنار ایستگاه ابتدایی تله کابین (B4) می‌رسانند. اتوبوس‌های شرکت گو گِنتینگ اِکسپرس (Go Genting Express Bus) از مبدأهای مختلف کوالالامپور مثل پودو سنترال (Pudu Sentral) از ساعت ۷ و نیم صبح تا ۷ شب، ایستگاه پوترا آل آرتی گومبَک (Putra LRT Gombak Station) در ساعات ۸ و ۱۰ و نیم صبح، ۱، ۲، ۵ و ۷ بعدازظهر و اتوبوس‌های کِی آرتی و کِی تی اِم کی آل سِنترال (KL Sentral) از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب که هر یک ساعت یک بار راه می افتند، حرکت می‌کنند.

گنتینگ کوالالامپور | تور کوالالامپور | تور ارزان کوالالامپور 88851080-021

توسعهٔ گردشگری با گنتینگ کوالالامپور

همانطور که گفتیم مجموعهٔ گنتینگ کوالالامپور یک مجموعهٔ بی نظیر است که با سرمایه گذاری‌های تأسیس شده است و مدت زمان زیادی صرف ساخت آن شده است. افرادی که نسبت به ساخت این مجموعهٔ عظیم اقدام کرده‌اند موجب ورود سالانه میلیون ها گردشگر به این منطقه شده‌اند و مستقیما و غیر مستقیم موجب پیدایش شغل‌های فراوانی در این منطقه شده‌اند. درآمد شهر کوالالامپور و به تبع آن کشور مالزی از نظری گردشگری بسیار افزایش یافته است و صنعت گردشگری در این منطقه نقش بسیار مهمی در تولید ناخالص دارد.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط کوالالامپور، ویزای کوالالامپور و تور کوالالامپور ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

 

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

سفری دیگر اجرا ایزی تم